tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Мэр Риги Нил Ушаков
© BaltNews.ee

Läti „keeleteadlased“ nõuavad ametnikelt sotsiaalvõrgustikes vene keele mitte kasutamist

Läti Riigikeele Keskus nõudis Riia linnapea Nils Ušakovsilt selgitusi, miks Riia Linnavolikogu esindajad suhtlevad pealinna elanikega sotsiaalvõrgustikus ka vene keeles.

Riia linnapea Nils Ušakovs teatas enda leheküljel Facebookis, et Läti Riigikeele Keskus nõudis temalt selgitusi selle kohta, et Riia Linnavolikogu esindajad suhtlevad pealinna elanikega Facebookis muuhulgas ka vene keeles.

„Meie Riigikeele Keskus paistis jälle silma. Seekord nõudsid nad minult selgitusi, miks Riia Linnavolikogu suhtleb riialastega Facebookis muuhulgas ka vene keeles. Pidin vastama, et Läti seadusandlus mitte kuidagi ei reglementeeri riigi- ja kodanikuorganisatsioonide suhtlemist välismaistes sotsiaalvõrgustikes,“ kirjutas Nils Ušakovs Facebookis.

Samuti palus Riia linnapea Riigikeele Keskuse juhtkonda tutvuda Läti seadustega tähelepanelikumalt, enne kui nad saadavad kirju linnavolikokku.

Lisaks palus Nils Ušakovs Läti Justiitsministeeriumi kontrollida Riigikeele Keskuse töötajate ebaprofessionaalseid tegevusi ning nende vastavust haldusmenetlusele.

Загрузка...

Сюжеты