tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Kristiina Ojuland: meil on praegu rahvuslastega ühised eesmärgid

Rahva Ühtsuse Erakonnas ollakse solidaarsed nende rahvuslaste liikumiste nõuetega, kes astuvad välja Brüsseli poolt kaela määritud Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida riikidest pagulaste vastuvõtu ja majutuse kvootide vastu.

Juba varem teatas BaltNews.ee, et Rahvuslaste Tallinna Klubi koostöös Rahva Ühtsuse Erakonnaga korraldab kõnekoosoleku Tallinnas Tammsaare pargis 24. veebruaril 2016. aastal, mille järel toimub rahvaalgatusmarss. Üritusel osalejad avaldavad meelt sunniviisilise immigratsiooni vastu.

Ürituse eel vestles BaltNews.ee korrespondent Rahva Ühtsuse Erakonna juhi Kristiina Ojulandiga.

— Öelge, miks Teie juhitud Rahva Ühtsuse Erakond osaleb 24. veebruaril rahvaalgatusmarsil, milles osalejad on sunniviisilise immigratsiooni vastu?


— Seda marssi korraldatakse aastast 2009, sellest ajast on selle korraldaja Rahvuslaste Tallinna Klubi. Ning sel aastal nad tegid ettepaneku meie erakonnale selles osaleda, sest meil on juba koostöö kogemus eelmisest aastast. 2015. aasta novembri lõpus oli meil üritus Tartus, me kutsusime sellel esinema Tallinna rahvaliikumise esindaja. Ning meil on praegu ühised eesmärgid, mis on ka rahvaalgatusmarsil.

— Millised eesmärgid?

— Esiteks me esineme massilise immigratsiooni vastu. Teiseks on meie soov taastada õigus rahvahääletusele. Õigus selles mõttes, et Põhiseaduses selline õigus eksisteerib, aga praktikas mitte.

Esimese vabariigi ajal oli see õigus 1920. aasta Põhiseaduses ka tegelikkuses: kui rahvas kogub teatud arvu allkirju, siis näiteks võis korraldada rahvahääletuse riigis olulistes küsimustes. Me võitleme rahvahääletuse õiguse taastamise eest Põhiseaduses.

Kolmandaks — meie ühine eesmärk on selles, et oleksid presidendi otsevalimised.

Need on kolm suurt eesmärki, mis meid antud hetkel ühendavad.

Tahan öelda, et see pole ainus rahvaliikumine, mis toetab meie erakonda. Kasvab toetus ka sotsiaalvõrgustikes, meid toetavad kogukonnad ja grupid, aga see tähendab, et meie eesmärgid on rahvale lähedased ja arusaadavad.

— Kas Teie isiklikult osalete rahvaalgatusmarsil?

— Jah, kindlasti, tingimata tulen!

Загрузка...

Сюжеты