tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaalt pagenud blogija tegi ettepaneku alustada raha kogumist tuumarelva jaoks Eestile

Venemaalt Eestisse pagenud blogija tuli välja üleskutsega Eesti kaitseministrile korraldada kampaania, mis võimaldab saada riigile tuumarelva – „enesekaitseks“.

Venemaa blogija Maksim Jefimov, kellel on Eestis „poliitilise pagulase“ staatus, on veendunud Eesti riigi sõjalise võimsuse tuumaheidutuse elementidega tugevdamise vajalikkuses. Jefimovi arvates osutub tuumarelva olemasolu Eesti riigil tõhusaks Venemaa „agressiooni“ tõenäosuse maandamise meetmeks.

„Poliitiline pagulane“ teatas oma personaalse blogi lehekülgedel, et see idee tuli talle pähe peale hiljuti Leedus toimunud „Vaba Venemaa foorumi“ külastamist, kus ta suhtles „ekspertide-politoloogidega“. Jefimov märkis, et kõik nad rääkisid Eestist kui riigist, mis „alati on teadvustanud Putini Venemaalt väljuvat ohtu“. Sestap teeb pagenud blogija järelduse, et tuumarelva olemasolu „enesekaitseks“ oleks küll vaja.

Jefimov teatab edasi, et praegusel ajal ei ole Eesti riigil vahendeid tuumarelva soetamiseks. Ent ta on veendunud, et rahaprobleemi saab lahendada „terve ilmaga“: „Ma teen ettepaneku Eesti Kaitseministeeriumile alustada ülemaailmset vahendite kogumise kampaaniat tuumarelva soetamiseks enesekaitse eesmärgil Venemaa eest. Pakun Hannes Hansole oma abi sellise ülemaailmse kampaania läbiviimiseks“.

Загрузка...

Сюжеты