tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Народная артистка России Вера Глаголева
© informaplus.ru

Klubis Impressum esineb vene näitleja ja filmirežissöör Veera Glagoleva

Veera Glagoleva on igas mõttes ebatavaline näitleja ja inimene. Kolleegid kinomaailmast nimetavad teda sageli loomupäraselt andekaks. Ta on põline moskvalane, vanemad on kooliõpetajad. Veera pole õppinud kuulsates näitlemiskoolides.

Lapsepõlves tegeles ennastunustavalt spordiga, vibulaskmisega. 16aastasena sai ta sellel raskel alal meistersportlaseks. Võib-olla just sealt, lapsepõlvest, on pärit Veera Glagoleva iseloomus kinnistunud põhimõte: kui näed eesmärki, püüa see saavutada.

Aga sellega, kui ta 17aastase neiuna koos sõbrannaga sattus pärast kooli juhuslikult filmistuudiosse Mosfilm, kus teda puhvetis märkas režissöör Rodion Nahhapetov ja kutsus kohe filmi „Maailma lõppu“ peaossa, oli Veera Glagoleva saatus otsustatud. Ta mitte lihtsalt ei sisenenud, vaid lausa tungis nõukogude kinomaailma. Ja asi pole üldse selles, et temast sai Nahhapetovi naine ja ta sünnitas selles abielus kaks tublit tütart. Põhjus on tema loomupärases andekuses, töökuses ja võib-olla selles sportlikus karastatuses, mis on alati ja kõikjal aidanud Veera Glagoleval saavutada seatud eesmärgid, ületada mistahes raskused.

Tema arvel on ligi 50 filmiosatäitmist. Talle on pakkunud rolle sellised tuntud režissöörid nagu Igor Talankin, Semjon Aranovitš, Anatoli Efros, Vitali Melnikov, Alla Surikova, Tigran Keosajan, Dmitri Astrahan jt. Tema näitlejaampulaa on haprad, ülevad, poeetilised, ent samal ajal hingeliselt tugevad ja iseseisvad naised. Seejuures on Veera Glagoleva ka ise mitte ainult kinos, vaid ka elus väga tugev ja iseseisev naine. 1988. aastal sõitis tema abikaasa Rodion Nahhapetov Ameerikasse filmivõtetele. Ütles, et ei lähe kauaks. Selgus aga, et läks alatiseks. Los Angeleses algas Nahhapetovil uus elu, tekkis uus armastus. Veera jäi Moskvasse üksi kahe tütrega – vanem oli 10-, noorem 8aastane.

Tundus, nagu ajaks üks häda teist taga: Nõukogude Liit varises kokku, turg pööras orkaanina teatri- ja filmimaailmas kõik peapeale. Ent Veera Glagoleva jäi jalule, ta ei jätkanud edukalt mitte üksnes filminäitlejana, vaid kehtestas ennast ka kui stsenarist, režissöör ja produtsent. 1995. aastal sai ta Venemaa teenelise, 2011. aastal aga rahvaartisti aunimetuse. Isiklikus elus laabus tal samuti kõik kenasti: teine abielu, kolmas tütar Nastasja lõpetas kinematograafia instituudi filmimajanduse teaduskonna, on filminäitleja, seltskonnakroonikud kirjutavad temast palju kui kuulsa hokimängija Aleksandr Ovetškini pruudist.

Viimastel aastatel jagab Veera Glagoleva võtteplatsil juba ise käsklusi. Ta on režissöörina teinud pool tosinat filmi, neist kahe puhul oli ta ise ka produtsent. Ta on paljude filmifestivalide laureaat. 2009. aastal valminud südamlik film „Üks sõda“ pälvis 19 festivaliauhinda nii Venemaal kui ka Prantsusmaal, Bulgaarias, Monacos ja Egiptuses. Mitu auhinda on juba jõudnud saada veidi üle aasta tagasi tehtud film „Kaks naist“, mida näidatakse Tallinna publikule loomingulisel kohtumisel klubis Impressum.

See film on Veera Glagolevale iseäranis südamelähedane. Ta õnnestus koos produtsent Veera Ivanovaga sinna mängima saada tõelised tähed: prantslanna Sylvie Testud, sakslane Bernd Moss, Rakitini rollis on aga britt Ralph Fiennes. Filmis osalevad vene näitlejad on samuti esmaklassilised: Aleksandr Balujev, Anna Astrahantseva, Larissa Malevannaja, Sergei Juškevitš, Vassili Mištšenko. „Mulle on kõige tähtsam, et film puudutaks vaatajate südant,“ ütleb oma uue režissööritöö kohta Glagoleva. „Kui me suutsime edasi anda selle armastuse vene klassika vastu, Turgenevi ja tema vene keele vastu, vene looduse vastu, millega me seda filmi tegime, siis see tähendab, et kõik õnnestus.“

Klubi Impressum aprillikohtumisel osalejatel on võimalus endil hinnata, kui hästi suurepärasel vene näitlejal, režissööril ja produtsendil Veera Glagoleval see uus filmiteos õnnestus. Üritus toimub 25. aprillil kell 18 Tallinna kinos Sõprus. Oodatud on ajakirjanikud, režissöörid, filmiprodutsendid, näitlejad, teatri- ja filmikriitikud, koolide ja kõrgkoolide õpetajad ja õppejõud, üliõpilased, gümnasistid, ühesõnaga kõik, kes armastavad kinomaailma.

Üritus on tasuta, osaleda soovijad peavad end tingimata eelnevalt registreerima klubi Impressum veebilehel http://www.impressum-club.eu/index.php?page=reg-rus. Osalemisavaldusi võetakse vastu ka e-posti aadressil info@impressum-club.eu.

Veera Glagolevale ja produtsent Natalja Ivanovale saab eelnevalt küsimusi esitada klubi Impressum kodulehel: http://www.impressum-club.eu/index.php?page=esitage-kysimus

Загрузка...