tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Доктор экономических наук, профессор Никита Кричевский
© ФБ

Klubis Impressum esineb tuntud vene majandusteadlane ja publitsist Nikita Kritševski

Juunikuu kohtumine klubis Impressum on pühendatud tänapäeva Venemaa elu majanduslikele aspektidele ja suhete arenguperspektiividele välismaailmaga. Klubi külaline on majandusteaduste doktor, professor ja publitsist Nikita Kritševski. Tallinnas toimuva kohtumise teema on „Venemaa ja maailm: pilk läbi majandusprisma“.

Nikita Kritševski kuulub vene majandusteadlaste uude plejaadi, kellel pole tulnud läbi närida marksistlik-leninlikest teooriatest. Turumajanduse aabitsatõed omandas ta 1990. aastatel Moskva tänavatel, kuhu tungis ohjeldamatu kapitalism, saadud algteadmised kinnistas ta õpingutega riiklikus juhtimise akadeemias, mille lõpetas 1992. aastal.

Klubi külaline sündis 1968. aastal Moskvas ja on põline pealinlane. Ent majandusteadlasena ei kujuta ta endast hoopiski mitte klassikalist pealinna kabinetiteadlast. Ta sõidab Venemaal palju ringi, tunneb hästi regioonide ja provintside elu – teab nende probleeme, saavutusi ja tulevikuväljavaateid. Lühidalt öeldes: ta on Venemaa eluga kursis.

Nikita Kiritševskil on soliidne juhi, eksperdi ja õppejõu kogemus. 1990. aastate lõpul ja 2000ndate algul oli ta juhtivatel ametikohtadel panganduses ja äriettevõtetes, tegeldes samal ajal teaduse ja õpetamisega. Hiljem oli rahvuslike strateegiate instituudi projektijuht, ülevenemaalise mittetulundusliku väike- ja keskmise ettevõtluse organisatsiooni Opora Rossii ekspertnõukogu esimees.

Kritševski arvab, et nii hästi, nagu viimased 10-15 aastat, pole venemaalased kunagi varem oma 1000aastase arenguperioodi vältel elanud. Jah, nende külluseaastate heaolu baasiks oli võimas naftadollarite voog. Ja võimud talitasid õigesti, kui andsid pärast 90ndate aastate alandusi ja viletsust rahvale võimaluse hinge tõmmata, tunda õnneliku elu maitset. Nüüd, kui naftaraha enam ei voola, tuleb Venemaal mobiliseeruda, leida majanduse edasiseks arendamiseks sisemisi ressursse. Kuidas ja mille arvel seda saaks teha? Klubi Impressum külaline plaanib nendele küsimustele vastuseid otsida Tallinna publikule esinedes.

Nikita Kritševski, kes on professionaal nii majanduse, rahanduse kui sotsiaalkindlustuse riikliku juhtimise alal, on tuntud ka kui särav ja terava sulega majanduspublitsist. Tallinna publikule esitleb ta oma uut Venemaa majandusest kõnelevat raamatut „Наследие противоречий Истоки русского экономического характера“ (pole eesti keeles ilmunud).

Tegemist on mõneti ebatavalise raamatuga. Autor arutleb selles Venemaa majanduse vastuolulisuse üle. Räägib sellest, miks venemaalaste otsused ja teod satuvad sageli vastuollu lääne ratsionaalsuse traditsioonidega, mis tõukab neid peresisesele koopereerumisele, millised on vene rahvusliku mentaliteedi „unne vajunud“ jooned. Nikita Kritševskile kui kodanikule teeb suurt muret, kuidas äratada oma riigi „uinunud“ potentsiaal, täiendades seda tänapäeva majandusteooria ja —praktika saavutustega, et jõuda Venemaa stabiilse arengu trajektoorile. Veel jagab ta oma raamatus huvitavaid mõtteid riigi ebaloogilisest rollist Venemaa rahvamajanduses, perekonna ja kogukonna tähtsusest, õigluse ideest, millele võiks üles ehitada mobiliseeriva majanduse võtmepostulaadid.

Kohtumine majandusteadlase ja publitsisti Nikita Kritševskiga tõotab tulla igas mõttes huvitav ja hariv. Üritus toimub 14. juunil kell 18 hotelli Euroopa (Paadi t 5, Tallinna reisisadama piirkond, Norde Centrumi vastas) konverentsisaalis. Oodatud on ajakirjanikud, majandusinimesed, äri- ja finantsmaailma esindajad, üliõpilased, õppejõud ja ühiskonnategelased.

Üritus on nagu alati tasuta, osaleda soovijad peavad end eelnevalt registreerima klubi Impressum veebilehel http://www.impressum-club.eu. Osalemisavaldusi võetakse vastu ka e-posti aadressil info@impressum-club.eu.

Külalisele saab eelnevalt küsimusi esitada klubi Impressum kodulehel: www.impressum-club.eu. Paremate küsimuste esitajad saavad kingituseks Nikita Kritševski raamatu „Наследие противоречий. Истоки русского экономического характера“ koos autori autogrammiga. Esitage oma küsimus: http://www.impressum-club.eu/index.php?page=esitage-kysimus

RUS: Никита Кричевский расскажет таллинцам о России и мире сквозь призму экономики

Загрузка...