tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Repsi presidendikampaania kogub tuure

Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps kinnitab, et tema presidendikampaania jätkub jõuliselt ning reedel levinud uudis justkui võiks ta kandideerimisest loobuda, ei vasta tõele.

“Kahetsusväärselt tõlgendati meedias reedel minu sõnu teisiti kui need mõeldud olid. Kindlasti ei kavatse ma loobuda presidendiks kandideerimisest, tegelik olukord on hoopis vastupidine," ütles Mailis Reps, “olen praeguseks külastanud viie maakonna omavalitsusi ning kõik kohtumised kohalike juhtidega on olnud konstruktiivsed ning väga positiivsed.”

Reps rõhutas, et just omavalitsusjuhtide ootused ja toetus on see, mis innustab teda kampaaniaga veelgi jõulisemalt jätkama. “Rahulolematus haldusreformiga ja riigi maaelu poliitikaga jääb kõlama igal kohtumisel. Selge on see, et poliitika, mis on riigi sellisesse olukorda viinud, enam jätkuda ei saa. Ja siin on suur roll kanda ka presidendil.” 

“Ei ole ju saladus, et valijameeste kogus saavad määravaks just maapiirkondade esindajate hääled. Pärast enam kui kolmekümne omavalitsuse väisamist näen üha selgemalt, millised ootused on maapiirkondadel uuele presidendile. Oma kampaania põhienergia olengi suunanud just valijameestele,” ütles presidendikandidaat Reps.

Reps nentis, et konsultatsioonid ka teiste erakondadega toimuvad, kuid nende eesmärgiks on anda signaal Keskerakonna ootustest järgmisele presidendile. “Näiteks haldus- ja majandusreformi küsimus on teemad, mis peavad ühiskonnas muutuma.”

Järgmistel nädalatel muutub kampaania veelgi kiiremaks, sest paljud vallad ja linnad ootavad veel Mailis Repsi külaskäiku. Eesmärgiks on võetud külastada presidendikampaania raames kõiki Eestimaa omavalitsusi.

Загрузка...

Сюжеты