tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Ukraina tunnistati Euroopa korrumpeerunumaks riigiks

Euroopa Audiitorite Kohtu aruandes on kirjutatud, et Ukraina on siiani Euroopa korrumpeerunum riik.

Ukrainat tajutakse endiselt kõige korrumpeerunuma riigina Euroopas ning korruptsioonivastased reformid, mis riigis on toimunud, ei ole toonud soovitud tulemust, teatas kolmapäeval RIA Novosti viitega Euroopa Audiitorite Kohtu aruande andmetele (ECA).

„Euroopa Liidu toetusel Ukrainale oli piiratud mõju ning vaatamata reformide impulsile tollest ajast, on jäänud saavutatud tulemused seni habrasteks,“ märgitakse ECA resümees, mis on koostatud audiitorite aruande kokkuvõtete põhjal.

„Riigieelarve tulude osa on märkimisväärse varimajanduse negatiivse mõju all,“ arvavad aruande koostajad.

Lisaks tegid audiitorid kokkuvõtte, et oligarhide klannid jätkavad mõju osutamist Ukraina majandusele, poliitikale ja meediale.

ECA eksperdid hindasid Kiievi tegevusi riigifinantside ja korruptsiooni vastu võitlemise valdkondades aastatel 2007–2015. Peale selle tehti gaasisektori analüüsi.

Märgitakse, et spetsialistid püüdsid välja selgitada, kui tõhus oli Euroopa Komisjoni ja Euroopa välispoliitilise teenistuse abi reformide toetamisel Ukrainas. Peale analüüsi andis ECA rea soovitusi, iseäranis kutsusid audiitorid üles tugevdama toetust Ukraina gaasivaldkonnale.

RUS: Самой коррумпированной страной в Европе признана Украина

Загрузка...

Сюжеты