tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Калашников
© kalashnikovconcern.ru

Venemaavastased sanktsioonid aitasid Kalašnikovi kontsernil oluliselt laiendada ekspordi geograafiat

Kalašnikovi kontserni juhtkond vaatas üle oma strateegia seoses venemaavastaste sanktsioonidega. Tänaseks on suutnud ettevõte täielikult asendada mahud, mida varem tarniti USA turule.

Viimastel aastatel on kuulus Venemaa kontsern Kalašnikov allkirjastanud oma toodangu tarnelepingud vähemalt kümne Aafrika, Aasia, Lähis-Ida ja SRÜ riigiga. Sealhulgas avas kontsern viis uut turgu tsiviilisikutele mõeldud spordi- ja jahirelvade turustamiseks, teatas intervjuus RNS agentuurile kompanii peadirektor Aleksei Krivorutško.

„Sanktsioonide tõttu on meie jaoks suletud USA ja Euroopa Liidu turud, kus meie tsiviiltoodang oli väga populaarne. Me olime sunnitud vaatama üle oma strateegia ja tootmise. Tänu koostööle Rosoboronekspordi ja muude kompaniide kolleegidega suutis kontsern asendada täielikult mahud, mida varem tarnis USA turule,“ informeeris Krivorutško.

Ta lisas, et kompaniil õnnestus avada uued turud tsiviilrelvade tarnimiseks. „Me laiendasime ka meie tsiviilrelvade müügi geograafiat. Mitme viimase aastaga allkirjastasime spordi- ja jahirelvade tarnelepingud vähemalt kümne Aafrika, Lähis-Ida, Kagu-Aasia ja SRÜ riigiga, kellega varem koostööd ei teinud,“ ütles Kalašnikovi juht.

Tema sõnul avati aastal 2016 vähemalt viis uut turgu sportimiseks ja jahiks mõeldud tsiviilrelvade turustamiseks.

„See võimaldas meil suurendada tsiviillaskerelvade ekspordimüügi tulu 9% võrra võrreldes 2015. aastaga,“ rõhutas Aleksei Krivorutško. Ta teatas, et kontserni tulu võib 2016. aasta tulemustel kasvada kuni 16 mlrd rublani. „Seni saab rääkida vaid eeltulemustest. 2016. aasta tulemustest ootame, et ettevõte jõuab umbes 16 mlrd rubla tulu taseme ja tootmise mahuni, aga puhaskasum moodustab umbes 2 mlrd rubla,“ lisas ta.

On teada, et 2015. aasta tulemustel moodustas Kalašnikovi kontserni puhaskasum 2,1 mlrd rubla ning tulu – 8,2 mlrd rubla.

RUS: Антироссийские санкции помогли «Калашникову» существенно расширить географию экспорта

Загрузка...