tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Андрей Миронов и Анатолий Папанов в фильме «Бриллиантовая рука»
© Х/ф «Бриллиантовая рука»

Venemaal luuakse veel üks «kiire teenistus» – kiire «pohmellivastane» abi

Kiiret „pohmellivastast“ abi plaanitakse osutada venemaalastele tasuta või elanikkonnale sobiva hinnaga. Projekti käivitamist oodatakse juba aastal 2017.

Aastal 2017 käivitatakse Moskvas pilootprojekti nimega „Kiire narkoloogiline abi“. Selle elluviimist hakatakse teostama pealinna kolme narkoloogiakeskuse baasil. Seejärel plaanitakse levitada projekti kogu Venemaa peale, teatab Moskva veebiväljaanne Linna Infokanal m24.ru.

Venemaa Föderatsiooni Tervishoiuministeeriumi peapsühhiaater-narkoloogi Jevgeni Brjuni sõnul saavad sellise „kiire teenistuse“ abi tugevat alkoholi- ja narkosõltuvust põdevad inimesed, aga abi osutatakse tasuta.

„Praegu ei osuta keegi vältimatut abi kodus, vaid seda osutavad erafirmad, ning ei ole alati selge, millega nad tegelevad. Neil on samuti keelatud omada mõningaid tugeva toimega aineid, mis on vajalikud meie haigetele ning mida me saame kasutada üksnes statsionaaris,“ märkis Brjon. „Me loodame, et aastal 2017 käivitame sellise kiire narkoloogiaabi kolmes narkoloogiakeskuses Moskvas,“ lisas ta.

„Meie süsteem on orienteeritud sellele, et haige saaks terveks teatud aja jooksul, aga erateenistused pole sellest huvitatud. Nemad on huvitatud sõidust selle haige juurde ja osutada „pohmellivastast“ abi üks kord teise järel, olemas on huvitatus üksnes raha saamisest,“ rõhutas narkoloog.

Brjun lisas, et narkoloogiline abi peab olema tasuta, „aga võib olla ka tasuline, kuid mitte väga kallis ja elanikkonnale kättesaadav“.

RUS: В России создается ещё одна «экстренная служба» — скорая «похметологическая» помощь

Загрузка...