tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Лиса
© YouTube

Kas Teie teadsite? Slaavi kalendri järgi on 2017. aasta Hiiliva Isasrebase aasta

Hiiliva Isasrebase aasta tuleb 21. märtsil 2017. aastal. Slaavi kalender erineb kardinaalselt Ida kalendrist, tsükkel Slaavi kalendris kestab mitte 12, vaid 16 aastat, ning aasta algab 21. märtsist, meenutab internetiväljaanne Neo-ezoterika.

Slaavi väljaanded tähistasid uut aastat enne 1700. aastat oma kalendri järgi, neil olid erinevad uusaasta traditsioonid, rituaalid ja tavad ning samuti oli igal aastal nimi, sümbol ja tähendus. Tsükkel koosnes 16 aastast erinevalt Ida kultuurist, aga uusaasta kuupäevaks oli kevadine pööripäev ehk 21. märts. Kuna slaavi kultuuris tähistati külma talve lõppu ja kogu elava ärkamist, siis uus aasta muutus uueks suveks.

Eesseisev aasta 2017 on slaavi kalendri järgi Hiiliva Isasrebase aasta. Tuleb muutusi. Eriti neile, kes sündisid Hiiliva Isasrebase aastal. Aga igal medalil on ka teine pool. Sestap kujuneb mõnele aasta liigselt intriigide, mittemõistmise, stresside ülekülluse, muutlike sündmuste ja varjatud kavatsustega täidetuks.

Selle märgi all sünnivad äärmiselt salapäraste, kummaliste ja muutlike saatustega inimesed, vaevalt ootab neid monotoonne elu, sest nad on vägagi mitteordinaarsed isikud. Nad on väga osavad, leidlikud, pilkehimulised, väga ettevaatlikud ja ettenägelikud – nad eelistavad teha kõike salaja, mitte end välja sirutades (tõelised rebased, tuleb öelda).

Need on oskuslikud intrigaanid, kes suhtuvad oma elusse väga tõsiselt ja oskavad saavutada püstitatud eesmärke. Rebase natuur on tark, läbinägev ja kaval, aga teiselt poolt paindlik, pole aus ega püsiv.

Isasrebase sisseviimine slaavi horoskoopi räägib meile sellest, et iidsed slaavlased suhtusid sellesse loomasse suure austusega osavuse ja taibukuse eest, aga ka teatud valvsusega tema kavaluse ja muutlikkuse tõttu.

Sestap, ühendades selle looma kõik oskused ühte ja lisades neile erksat Isasrebase punakaspruuni värvitoonide paletti, lõid iidsed slaavlased kahetise sümboli. See sai hirmsa – hävitava ent üheaegselt loova – stiihia ehk Tule kuvandiks.

Hiiliva Isasrebase aasta saabub 21. märtsil 2017. aastal. Tähistada saab uut suve samuti kui seda tegid slaavlased: nad istusid peolaua taga koos sugulaste ja lähedastega, tegid üksteisele erinevaid kingitusi, laulsid laule, mängisid ringmängu.

RUS: А вы знали? По славянскому календарю 2017-й — год Крадущегося Лиса

Загрузка...