tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Плакат: Дональд Трамп и Владимир Путин
© rt.com

Donald Trump nimetas «juhmideks» neid, kes ei soovi häid suhteid Venemaaga

Donald Trump kinnitas oma kavatsust normaliseerida USA ja Venemaa suhteid. USA president peab neid, kes seda ei soovi, „juhmideks“ või lollideks.

Valitud USA president Donald Trump esines Twitteris enda jaoks mitte iseloomuliku repliigiga, milles seadis kahtluse alla konfrontatsiooni eest Venemaaga esinevate inimeste vaimsed võimed.

„Omada häid suhteid Venemaaga on hea, mitte halb. Üksnes „juhmid“ ja lollid võivad arvata, et see on halb!“ kirjutas Trump möödunud laupäeval. „Meil maailmas on ka selleta piisavalt probleeme. Kui ma saan presidendiks, hakkab Venemaa austama meid palju rohkem kui praegu, ning mõlemad riigid võib-olla hakkavad tegema koostööd selleks, et lahendada mitmed tõsised ja kiired maailma probleemid.“

Meenutagem, et telefonikõne käigus, mis toimus 2016. aasta novembri keskel, Venemaa president Vladimir Putin ja Donald Trump mitte üksnes nõustusid hinnangus USA ja Venemaa suhete äärmiselt mitterahuldava praeguse seisu kohta, vaid ka toetasid aktiivset koostööd nende normaliseerimisel ja viimisel konstruktiivse koostöö rööpasse kõige laiemas küsimuste ringis.

Sealjuures, nagu teatas tol ajal Kremli pressiteenistus, vestlejad „jagasid arvamust pingutuste ühinemise vajadusest võitluses ühise vaenlasega number üks – rahvusvahelise terrorismi ja ekstremismiga.“

RUS: Дональд Трамп назвал «тупыми» тех, кто не хочет хороших отношений с Россией

Загрузка...