tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Госнаграды Эстонской Республики
© Toomas Volmer/president.ee

Eesti Valijate Klubi koostab Eesti riigiautasude venekeelsete kandidaatide nimekirja

Kodanikualgatuse Eesti Valijate Klubi aktivistid tahavad koostada Eesti Vabariigi autasude venekeelsetest eestimaalastest pretendentide nimekirja aktsiooni „Eesti aumärk venelasele“ tarvis.

Eesti riigi autasude võimalike vene kogukonnast pretendentide nimekirja kutsutakse üles koostama sotsiaalvõrgustikes kodanikualgatuse Eesti Valijate Klubi käivitatud kampaania „Eesti aumärk venelasele“ raames.

Publitsisti ja telesaatejuhi Rodion Denissovi – Eesti Valijate Klubi liikme – sõnul peaks see absoluutselt mitteametlik nimekiri näitama, et ka venekeelse kogukonna sees on piisavalt esindajaid, kes on Eesti Vabariigi riigiautasusid väärt.

„Mitte-eestlaste olematu protsent, keda Eesti president tänavu autasustas, pahandas väga paljusid, aga sarnase nimekirja koostamine võib-olla soodustab riigi võimude tähelepanu köitmist mitte-eestlaste saavutustele eestlastega ühise riigi ülesehitamise asjus,“ rääkis Denissov BaltNews.ee korrespondendile.

Ta informeeris, et kõik soovijad saavad sisestada nimekirja omapoolseid kandidaate. Selleks tuleb vajutada SIIA

„Kui neid koguneb umbes sada, plaanib klubi alustada põhjenduste kogumist iga kandidaadi esitamise osas. Peale seda teeb klubi ettepaneku organisatsioonidele ja kodanikele esitada nende põhjenduste andmete alusel taotlused presidendi kantseleisse,“ seletas Denissov.

„Isegi kui järgmisel aastal on autasustatute nimekirjas vaid üks või kaks mitte-eestlast, ei saaks juba keegi öelda, et venekeelsed elanikud pole aktiivsed ning ei esita omapoolseid kandidaate Eesti riigiautasude saamiseks,“ võttis ta asja kokku.

Eesti Valijate Klubi loodi 2016. aastal. See on mitteametlik huviorganisatsioon, mis ühendab venekeelseid avaliku elu tegelasi, ajakirjanikke ja ärimehi, kes on huvitatud demokraatia traditsioonide arendamisest ja poliitikute poolt valijatele antud valimiseelsete lubaduste eest vastutuse kehtestamisest Eestis.

RUS: Клуб избирателей Эстонии составляет список русскоязычных кандидатов на эстонские госнаграды

Загрузка...