tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Янтарь
© rostec.ru

«Aga vaat Venemaal…»: Kaliningradi oblastis kaevandati hiiglasuur merevaigukamakas

Kaliningradi oblastis äsja kaevandatud merevaigukamaka kaal oli üle kolme kilo. Merevaigu sellist kaalu saab nimetada rekordiliseks.

Kaliningradi Merevaigu Kombinaadi (Kaliningradi oblast, Venemaa) Primorski karjäärist kaevandati 30 aasta suurim merevaigu täistükk. Merevaigukamaka kaal oli 3 kg 180 g, teatas ettevõtte pressiteenistus möödunud neljapäeval. Seal mainiti, et „sellise kaaluga merevaiku saab nimetada rekordiliseks, viimane sarnane merevaik sai leitud üle 30 aasta tagasi.“

See pole sel aastal kaliningradlaste esimene suur leid. Märtsi alguses leiti kombinaadist merevaigu tükid kaaluga 2,36 ja 1,3 kg, kusjuures viimane oli eriti väärtuslik tänu selle harva esinevale tumedale värvile, mida tuntakse „draakoni vere“ nime all.

Eelmisel aastal leiti karjäärist 14 suurt merevaiku kaaluga üle kilogrammi ning kõige suuremaks sai merevaik kaaluga 2 kg 700 grammi. Varasematel aastatel ei ole leitud suuri sellises mõõdus merevaigukamakaid, nende iga-aastane kaevandus kõikus keskmiselt kuuest kaheksani.

Sellised ainulaadsed leiud saadetakse Moskvasse VFi Rahandusministeeriumi juures töötavasse föderaalsesse riigiasutusse nimega „Venemaa Föderatsiooni väärismetallide ja —kivide fondi loomise, väärismetallide ja —kivide hoidmise, müügi ja kasutamise riigiasutus“. Seal tuleb spetsialistidel merevaiku hinnata ja otsustada selle edaspidine saatus. Kui kivi tunnistatakse eriti väärituslikuks, siis jääb see hoiule, kui mitte, siis pannakse müüki.

Teatavasti leiti suurim merevaik Läänemere kaldal 19. sajandi teisel poolel. Rekordiomaniku kaal oli tervelt 12 kg.

RUS: «А вот в России…»: в Калининградской области добыт гигантский янтарный самородок

Загрузка...