tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Sputnik Эстония
© Sputnik Эстония

Baltimaade Sputniku ajakirjanikud töötavad kohalike eriteenistuste tiheda «kupli» all

Peale töövestlust Baltimaade Sputniku agentuuris kutsutakse potentsiaalseid töötajaid ülekuulamisele kohalikesse eriteenistuste asutustesse, kus neilt küsitakse, kas nad tahavad oma isamaad reeta, rääkis RT telekanali ja Sputniku agentuuri peatoimetaja Margarita Simonjan.

RT telekanali ja agentuuri Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan teatas seniolematust survest, mida osutatakse Sputniku ajakirjanikele Baltimaade eriteenistuste poolt. Tema sõnul „kutsutakse“ ühes Balti riigis meediakompanii potentsiaalseid töötajaid peale töövestlust agentuuris Sputnik „kohalikku KGBsse ja korraldatakse nende ülekuulamine“.

„Uurivad, milleks käisid, küsivad, kas nad tahavad reeta oma isamaad. Kas te kujutate ette, et sama oleks meil? Kujutage ette, et meil läheksid inimesed tööle Radio Svoboda’sse ning neile helistaks homme polkovnik küsimustega. See on halvim, mis oli Nõukogude Liidus, kusjuures meil seda pole, aga neil on. Nüüd ei saagi aru, kas neile õpetas halba Nõukogude Liit või vastupidi,“ avaldab Simonjani kommentaari Sputnik Läti.

RUS: Журналисты Sputnik в Прибалтике работают под плотным «колпаком» местных спецслужб

Загрузка...

Сюжеты