tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Айвар Кокк (Aivar Kokk)
© Aivar Kokk FB

Aivar Kokk: E-valimistest võtab osa üha rohkem inimesi

Vastukaaluks koalitsiooni plaanile e-hääletuse kestust lühendada pakub Reformierakond nüüd välja plaani, et hääletuse pikkust hoopis pikendada ühelt nädalalt kümnele päevale.

„Praeguse valitsuse plaan e-hääletuse perioodi lühendada on tagurlik minevikku vaatav samm ja Eesti e-kuvandi kahjustamine. E-hääletajate osakaal on järjest kasvanud, mis näitab, et valijatele meeldib mugav ja turvaline e-hääletus. Milleks seda võimalust siis kitsendada," ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

Кas ka teie olete kunagi elektrooniliselt hääletanud ja kuidas teile tundub, milline e-valimiste periood on Eesti jaoks optimaalne?

Aivar Kokk, Riigikogu liige, IRL:

— Ma hakkasin e-hääletusest osa võtma kohe, kui selline võimalus avanes. See on väga mugav, kuna ma saan anda oma hääle läbi interneti, kui istun kodus, või isegi olen tööl ja ei pea valimisjaoskonda minema ning ma hakkan ka edaspidi seda võimalust kasutama. Aga see, milline periood jääb e-hääletuseks, kas kolm, seitse või kümme päeva, ei mängi minu meelest mingit rolli. 

Mulle tundub, et kõik, kes soovivad anda oma e-hääle, saavad seda ikka teha. Selles ongi e-valimiste eelis, et kogu riik saab oma hääle anda kas või ühe päevaga, ilma järjekordadeta. Ja ei ole üldse vahet, kas on alles varahommik või juba kesköö, sest interneti kaudu saab valida ööpäevaringselt. Peamine on, et see võimalus säilib ja igaüks, kes soovib, saab ka edaspidi e-valimistest osa võtta. See on hea võimalus noorte inimeste jaoks, sest see on kooskõlas nende elurütmiga. 

Kuid valimisjaoskonnad peavad ikka ka säilima, sest paljudele meeldib seal käia, sest nii nad tunnevad oma osalust riigielus. Samas võib ka juhtuda, et lähitulevikus need ikkagi kaovad ära, sest statistika andmetel võtab e-valimistest osa üha rohkem inimesi.

RUS: Айвар Кокк: прелесть э-голосования в том, что вся страна может проголосовать за один день

Загрузка...

Сюжеты