tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Новости

Артур Тальвик (Artur Talvik)
© vabaerakond.ee

Artur Talvik: E-valimiste probleeme peab lahendama komplektselt

Vastukaaluks koalitsiooni plaanile e-hääletuse kestust lühendada pakub Reformierakond nüüd välja plaani, et hääletuse pikkust hoopis pikendada ühelt nädalalt kümnele päevale.

„Praeguse valitsuse plaan e-hääletuse perioodi lühendada on tagurlik minevikku vaatav samm ja Eesti e-kuvandi kahjustamine. E-hääletajate osakaal on järjest kasvanud, mis näitab, et valijatele meeldib mugav ja turvaline e-hääletus. Milleks seda võimalust siis kitsendada," ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

Kas ka teie olete kunagi elektrooniliselt hääletanud ja kuidas teile tundub, milline e-valimiste periood on Eesti jaoks optimaalne?

Artur Talvik, Riigikogu liige, Vabaerakond:

Minu arust lahendatakse seda probleemi ühekülgselt. E-valimistega on probleeme, see on selge ja on ka turvariske, mis on ka selge, kuid ka tavalistel pabervalimistel tehakse pettuseid. Kuid minu arvates on see probleem palju sügavamal, näiteks kampaania mõttes. E-valimise ajal on kampaania lubatud, aga pabervalimiste ajal on kampaania täiesti lubamatu. Ja näiteks peaministrite debatt toimub alles peale e-valimiste lõppu. Mulle tundub, et kui mingeid probleeme lahendada, siis võiks seda teha komplektselt. Mulle ikka meeldib, et e-valimiste teema on avatud, aga mulle ei meeldi see, et jutt käib ainult sellest, kas nende kestust pikendada või hoopis lühendada. See on vale ja probleemid on palju sügavamal ning neid on palju rohkem.

Aga kui rääkida sellest, kas ka mina olen e-valimistest osa võtnud, siis mul ei ole otseselt midagi selle vastu, aga mulle meeldib ise valimisjaoskonnas käia ja minu meelest on see tore inimestega suhtlemise vorm. Selle tõttu ma olen siiamaani olnud traditsiooniline valija. Kuigi pärast riigikogu valimisi, e-valimiste tulemuste saabudes, olin ma häälte saagilt kolmandal kohal. Seepärast saan öelda, et olen päris populaarne inimeste seas, kes olid enda jaoks valinud sellise kaasaegse valimisviisi. Samas mulle tundub, et asi pole mitte selles, kui pikka aega e-valimised kestavad, vaid leidub palju rohkem ja sügavamaid probleeme, mis vajavad ka lahendust.

Veel:

Aivar Kokk: E-valimistest võtab osa üha rohkem inimesi

RUS: Артур Тальвик: в системе э-выборов есть проблемы, которые важнее обсуждения темы сроков для голосования

Загрузка...