tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Синимяэ-2016. Слёт ветеранов СС
© Евгений Капов

Moskva süüdistas Tallinna teadlikkus fašismi populariseerimises

Natside eakate käsilaste iga-aastased kokkutulekud Sinimäel on vastuolus teatud rassismi ja ksenofoobia vormide ja ilmingute vastu võitlemise kohta käiva Euroopa Liidu Nõukogu otsusega, konstateeriti Venemaa Föderatsiooni Välisministeeriumis.

Juuli viimasel laupäeval toimus Kirde-Eestis asuval Sinimäel Waffen SS 20. Diviisi veteranide ja nende austajate järjekordne kokkutulek. Moskvas arvatakse, et ametlikku Tallinna loobumist kehtestada keeldu avalikele üritustele, mis teevad natside käsilastest kangelasi, tuleb hinnata suunana fašismi teadlikule populariseerimisele. Seda lausus oma kommentaaris meediale Venemaa Välisministeeriumi Informatsiooni ja Pressiameti direktori asetäitja Anastassia Fjodorova.

“Hoolimata korduvatele üleskutsetele Tallinnale lõpetada see häbiväärne praktika, on seal võetud kurss fašismi teadlikule populariseerimisele – levitatakse vastavat „patriootlikku“ kirjandust, kaasatakse noorte- ja isegi lasteorganisatsioone sellistes nõiapidudes osalemisse,“ lausus välispoliitilise asutuse esindaja.

Diplomaat rõhutas, et „sellised kokkutulekud on vastuolus Euroopa Liidu Nõukogu 28. novembri 2008. aasta otsusega 2008/913/JHA teatud rassismi ja ksenofoobia vormide ja ilmingute vastu võitlemise kohta kriminaalõiguse vahenditega, mis keelab õhutamist vägivallale või vihkamisele kui need ilmnevad genotsiidi kuritegude, kuritegude inimsuse vastu ja sõjakuritegude (sh Holokausti) õigustamise, eitamise või raskuse vähendamise aktides.“ 

„Eriti nörritav on see, et niivõrd aktiivne fašismi ülistamine toimub riigis, kes teostab Euroopa Liidus Nõukogus eesistumise vastutusrikast missiooni,“ võttis asja kokku Fjodorova.

RUS: Москва обвинила Таллин в сознательной популяризации фашизма

Загрузка...