tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Дизель-электрическая подводная лодка Б-585 «Санкт-Петербург» проекта 677 «Лада»
© Алексей Даничев/РИА Новости

Venemaa sõjaväelaevastikul tekkis hirmuäratav «allveehävitaja»

Allveelaeva „Lada“ peamiseks ülesandeks on vaenlase allveelaevade otsing ja hävitamine. Allveelaev on võimeline sooritama torpeedokogupauku kõikidest kuuest torpeedoaparaadist ning kiire laadimise seade võimaldab lasta vaenlase pihta kogu 18 ühikust koosneva lahingumoona mõne minutiga.

Venemaa projekti 677 „Lada“ diiselelektri peaallveelaev B-585 „Sankt-Peterburg“ läbis kõik peamised katseliigid, kinnitades sellesse rakendatud karakteristikad, teatas telekanal Zvezda. Projekt 677 sai arendatud peakonstruktori Juri Kormilitsõni juhendamisel. „Lada“ peamine ülesanne on vaenlase allveelaevade otsing ja hävitamine. Meretehnika Keskkonstrueerimisbüroo Rubin spetsialistid rakendasid mitu uut tehnoloogiat ja innovaatilist konstrueerimislahendust ning lõid unikaalse „allveehävitaja“. 

Läänemeres toimunud katsete ajal ning seejärel (2013. aasta keskpaigast tänaseni) näitas „Sankt-Peterburg“ Põhja sõjaväelaevastiku polügoonidel suurepäraseid jahi omadusi. Duellolukordades veealuste laevade ja teiste projektide allveelaevadega avastas see „vaenlase“ esimesena. See andis allveelaeva kaptenile võimaluse võtta rünnakuks soodsa positsiooni ning ootamatult „avada tule“ mitte midagi kahtlustava „kurivaimu“ pihta.

Mõnikord osutusid “Lada” “ohvriteks ka kutsumatud külalised NATO riikide allveelaevade seast. Peale vastu korpust heliimpulsi saamist, eelistasid “põdrad” kiirelt “kabjad ära viia”, suundudes Venemaa rannikult kaugemale. Venemaa geopoliitilistele “partneritele” jääb vaid üks rõõm – see fakt, et Venemaa sõjaväelaevastiku koosseisu on võetud seni vaid üks seda tüüpi pealaev. Ent nad ei saa kaua rõõmu tunda. Admiralteedi Laevatehastes käib töö teise korpuse – „Kroonilinna“ (vene k Кронштадт) – kallal, mis plaanitakse võtta kasutusele järgmise aasta alguses. Sellele järgneb diiselelektri allveelaev „Velikije Luki“.

Eeldatakse, et algul saab Venemaa sõjaväelaevastik neli laeva esmases „diiselelektri“ variandis ning seejärel veel viis parendatud projekti oma koos õhusõltumatu energiaseadmega.

Meretehnika Keskkonstrueerimisebüroo Rubin peadirektor Igor Vilnot väidab, et „Lada“ on tänaseks kõige kaasaegsem mittetuuma allveelaev, mis saab edukalt konkureerida kõikide eksisteerivate Saksa, Prantsuse ja Rootsi selle klassi allveelaevadega.

RUS: У ВМФ России появился грозный «подводный истребитель»

Загрузка...