tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Родион Денисов у автобуса на Приштину
© Архив Р.Денисова

Kosovo «tšekistid» nõudsid Eesti kodanikult tunnistust, et Eesti on Venemaa osa

Kosovos kinnipeetud olnud Eesti kodanik Rodion Denissov teatas juhtumi uutest üksikasjadest. Tema sõnul nõudsid kohalike korrakaitseorganite ametnikud temalt, et ta tunnistaks, et Eesti on Venemaa Föderatsiooni osa.

Eestis tuntuks saanud publitsist ja telesaadete juht, ajakirja Krasivaja Žizn (eesti k Ilus Elu) väljaandja Rodion Denissovi ja Läti internetiprojekti ImhoKlub asutaja Juri Aleksejevi pidas Kosovos kinni kohalik politsei 23. augustil 2017. aastal. Mehi peeti ohuks riigi julgeolekule. Koos Denissovi ja Aleksejeviga peeti kinni Eesti kodanik Veera Kremez. Praeguseks on nad vabastatud ja viibivad Serbias.

Baltnews Eesti juba tutvustas meie lugejatele Rodion Denissovi muljeid Kosovo „demokraatia võludest“, täpsemalt saab lugeda SIIT (vene keeles). Tänaseks on teatavaks saanud ka juhtumi mõned uued üksikasjad, mida varem ei mainitud. Nendest teatas samuti Rodion Denissov:

„Kui kohalikud „tšekistid“ mõnitasid meid moraalselt kuus tundi, selgus, et nad ei olnud üldse kuulnud, mis on Eesti. Nende arvates on see siiani Venemaa osa. EL nende jaoks on Saksamaa ja veel mõned suured riigid. Ma üritasin seletada, et Eesti on praegu ELi eesistuja, aga nad ei uskunud ja püüdsid avaldada mulle survet viiel korral, ähvardades pika vanglakaristusega, et ma tunnistaks üles, et Eesti on Venemaa osa, millel on millegipärast omad passid. Ning küsiti veel, keda ma isiklikult Venemaa valitsusest tunnen. Arvan, et kui ma lausuksin, et meie koos Putiniga püüame hauge, siis nad usuks seda rõõmuga.“

Fotol vasakult paremale: Veera Kremez, Rodion Denissov, Prizreni vaimuliku seminari prorektor isa Andrei ja Juri Aleksejev (Rodion Denissovi Facebooki lehelt)

RUS: Косовские «чекисты» требовали от эстонского гражданина признать Эстонию частью России

Загрузка...