tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Ракетный комплекс "Точка" проходит в колонне на военном параде
© Павел Лисицын/РИА Новости

Vene relv on nagu hea laul: Jeemeni huthid lõid hümni Totška-U kohta

Venemaa taktikalise raketikompleksi Totška-U (eesti k Punkt U) lahinguvõimalused inspireerisid Jeemeni huthidest mässulisi looma sellest hümni.

Aina sagedamini tekitab Venemaal arendatud ja toodetud relv sõjameestel loovenergia tulva, konstateerib telekanal Zvezda. Tänapäeva internetihitiks sai Jeemeni huthidest mässuliste lahinguhümn Venemaa taktikalise raketikompleksi Totška-U kohta.

Rikkad ja tugevad naabrid sekkusid kõrbelises ja vaeses Jeemenis toimuvasse kodanikusõtta. Jeemeni huthid kasutasid 2015. aastal Totška-U’d agressori eelsalga hävitamiseks. Raketikompleksid tarniti riiki veel nõukogude ajal. Vaid ühe täpse löögi tulemusel hukkus palju vastase sõdureid, hävitati kolm kaasaegset USAs toodetud AH-64 Apache helikopterit ja umbes 40 ühikut soomustehnikat.

Selline suurepärane edu andis kõrbehõimude „akõnnidele“ tugeva inspiratsiooni ning loodigi süttiv ja siiras laul Totška-U kohta. Nüüd sai see laul Jeemeni huthide mitteametlikuks hümniks.

Võimalik, et Totška-U tekib kunagi ka Jeemeni riigivapile. Vene relv on seda täiesti väärt: just see – juba traditsiooniliselt – paneb punkti iga sõja lõppu.

Huthide laul:

Võit, sõber, on meil pihus – Vene Totška läks eesmärgi pihta! Rakett kohtab vaenlast ja purustab ta! Vannume, et me vallutame teie positsioonid! Me elame üle meie kaotused ning toome maa peremeestele tagasi! Vaenlane ärgu unistagu meie maa vallutamisest, ta kaotab igal juhul! Meie maa pole läbikäidav hoov! See on Jeemen, sõber. Meie riigi ajalugu on ristitud võitlusega, meie saavutame võidu, võidu või kangelasliku surma! Võit, sõber, on meil pihus – Vene Totška läks eesmärgi pihta!

RUS: Русское оружие — просто песня!: йеменские хуситы сложили гимн о «Точке-У»

Загрузка...

Сюжеты