tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Марш мира в Таллине (10.09.2016)
© Юлия Калинина

Tallinna «Rahumarsi» korraldajad kutsuvad kolonni kõiki Eesti militariseerimise vastaseid

Tallinna „Rahumarsi“ üks eesmärke on pöörata Eesti elanike tähelepanu totaalsele militariseerimisele, mida juurutavad kohalikud võimud USA tahtmisel.

23. septembril 2017 korraldavad Eesti ja teiste riikide rahumeelsete ja heanaaberlike suhete pooldajad „Rahumarsi“ Tallinnas. Üritus korraldatakse protestimiseks NATO juhtkonna poolt süvendatava sõjahüsteeria uue ringi vastu.

„Rahumarss“ alustab oma liikumist keskpäeval Šnelli pargist Balti jaama juurest. Rahu pooldajad lähevad kolonnis mööda Nunne, Pikka ja Kinga tänavat Raekoja platsini. Seejärel mööda Kullasepa ja Harju tänavat Vabaduse väljakuni, kust minnakse Maieri trepist üles Komandandi teele ning edasi Toompeale Lossi väljakule, kus kl 13–14 toimub sõjavastane miiting, kus saavad esineda kõik soovijad.

„Rahumarsi“ korraldajad kutsuvad selles osalema kõiki poliitilisi ja kodanikuorganisatsioone ning samuti Eesti tavaelanikke, kes ei soovi sõda ja nende riigi muutmist lahingutegevuse areeniks. Lisaks on „Rahumarss“ mõeldud selleks, et pöörata Eesti elanike tähelepanu totaalsele militariseerimisele, mida juurutavad kohalikud võimud USA tahtmisel.

Meenutagem, et esimene „Rahumarss“ toimus Tallinnas septembris 2016. Tookord osales aktsioonis umbes 60 inimest. Protestijad hoidsid kätes transparente sõjavastaste loosungitega eesti, vene ja inglise keeles: „Sõpradega tuleb sõbrustada, mitte sõdida!“, „Eesti ei ole USA koloonia“, „Soome välispoliitika on meile eeskujuks“, „Stopp NATO“ jne. Aktsiooni kulminatsiooniks oli leinapärja panek Eesti parlamendi sissepääsu juurde.

RUS: Организаторы «Марша мира» в Таллине приглашают в колонну всех противников милитаризации Эстонии

Загрузка...