tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Владимир Путин
© Алексей Дружинин/РИА Новости

Die Welt: see, mis saksalastele oht, on Putinile «põnev mäng»

Venemaa president Vladimir Putin mängib „põnevat mängu“, jagades süstemaatiliselt ametiposte poliitikutele Lääne riikidest, kirjutab Die Welt. See on kõige suurem oht Saksamaale, sest Moskva muudab Lääne tegelased sedasi Venemaa geopoliitiliste huvide „resonaatoriteks“.

Palju asju osutab sellele, et USA president Donald Trumpi valitsemisel ei võta „Putinile sõbralikku kurssi“ ning ei jäta Ukraina toetamist, kirjutab Die Welt. Viimasel ajal Ameerika Ühendriigid mitte ainult ei räägi „Krimmi annekteerimisest ja Ida-Ukraina destabiliseerimisest Venemaa poolt“, vaid ka nõuavad „Ukraina territooriumi terviklikkuse taastamist“, jätkab Saksa ajaleht.

„Kõik see tunnistab, et jätkatakse Moskvale mõju osutamist,“ on Atlandi Nõukogu vanemteadur Adrian Karatnitski veendunud. „See seab Venemaa valiku ette: kas leppida majandusolukorra edaspidise halvenemisega, või siis avaneda ja otsida kompromissi Lääne ja Ameerika Ühendriikidega.“

Karatnitski ei ole nõus Venemaa-vastaste sanktsioonide kasutusega, märgitakse Die Welt artiklis, mille edastab InoTV. „On absoluutselt Saksamaa huvides, et selline revisionistlik suurriik nagu Venemaa, kes okupeeris rea teiste riikide territooriumidest, muutuks tulevikus nõrgemaks kui täna,“ konstateerib politoloog.

Ekspert Venemaa küsimuses pöörab tähelepanu ka sellele, et Kremli pea Vladimir Putin mitte niisama „jagab ametiposte süstemaatiliselt“ Lääne poliitikutele, nagu see oli näiteks Saksamaa endise kantsleri Gerhard Schröderiga.

„See põnev mäng. See, kes on tihedalt seotud Venemaa majandusega, saab suurepäraselt aru: tal tuleb maksta ükskõik millise kriitika eest Venemaa Föderatsiooni poliitika aadressil. Venemaa üritab sel kujul kaasata kompaniidesse lääne tegelasi, et saada potentsiaalsetest kriitikutest lahti või isegi muuta nad Venemaa geopoliitiliste huvide resonaatoriteks,“ selgitab Karatnitski.

Atlandi Nõukogu vanemteadur hoiatab, et rida endisi poliitikuid Saksamaal sisuliselt „ei ole enam Saksamaa poliitikasüsteemi osa, vaid on saanud Venemaa poliitikasüsteemi osaks“. „See on kõige suurem oht,“ rõhutab Adrian Karatnitski.

RUS: Die Welt: что для немцев угроза, для Путина — «захватывающая игра»

Загрузка...