tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Артур Веебер
© Форум «Время кино»/ВКонтакте

Eesti produtsent viis läbi meistriklassi foorumil «Filmi aeg» Kaasanis

Hotellis Nogai Kaasanis (Venemaa) toimus haridusfoorumi „Filmi aeg“ (vene k Время кино) raames Eesti produtsendi Artur Veeberi meistriklass.

Kolmapäeval, 6. septembril, foorumi „Filmi aeg“ töö teisel päeval toimus Kaasani hotellis Nogai Eesti sõltumatu produtsendi Artur Veeberi meistriklass teemal „Co-production markets Euroopas, Aasias ja Nõukogude Liidu endistes vabariikides“.

Esineja oli nomineeritud Oscarile filmi „Mandariinid“ (2013) eest ning teab palju Euroopa ja Aasia filmitööstuse platvormidest – ta kaitses seal mitut oma projekti. Artur Veeber on pitching’u (filmiprojekti esitlemine eesmärgiga leida investorid, kes on valmis finantseerima seda projekti – tõlk.) protseduuri asjatundja, sestap arvab, et selleks ettevalmistumisel on teatud seadused ja omad saladused – alustades dokumentide paketi kogumisest ja lõpetades kaitse endaga, mis on mõeldud investorite ja produtsentide huvi äratamiseks.

Esineja arvates peab tulevane projekt olema originaalne ja universaalne üheaegselt, puudutama laia auditooriumi hinge pillikeeli, isegi võttes aluseks eralugu. Veeber meenutas Burjaatia ja Jakuutia filmikunsti näitel, et film saab olla madalaeelarveline.

Ta rõhutas, et Tatari Vabariigil on vaja luua oma tööstuslik platvorm maailma tasemel produtsentide osalemisega. Eesti eksperdi arvates aitab see soodustada tatari filmikeele ja filmitööstuse arengut vabariigis tervikuna.

„Oleks tore, kui Tatarstanis loodaks oma filmikomisjon kõikide regioonis olemasolevate võimaluste analüüsimiseks. Ning arendataks vabariigi filmipass võtete jaoks atraktiivsete natuur- ja interjööriobjektide loetelu ning ka teenustega, mis on vabariigis saadaval teistest riikidest filmitegijatele. Siit tekiks võimalus üliõpilaste stažeerimiseks filmigruppides, mis Tatarstanis filmivõtteid teostavad,“ märkis foorumi külaline.

IV foorum „Filmi aeg“ toimub Kaasanis 5.–11. septembril, teatab infoagentuur Tatar-inform. Ürituse raames saavad Venemaa erinevatest regioonidest filmitegijad tutvuda välismaa kolleegide kogemustega. Paralleelselt VIII Kaasani Rahvusvahelise Moslemifilmi Festivaliga pakub foorum Ida-Euroopa, Türgi, Iraani, SRÜ riikide ja Baltimaade turu ülevaadet regionaalsetele spetsialistidele. Samuti uurib see „valulikke teemasid“, selgitab välja kaasaegse filmitööstuse kasvu punktid ja erinevad marsruudid teel pealtvaataja poole.

RUS: Эстонский продюсер провёл мастер-класс на «Время кино» в Казани

Загрузка...