tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Klubis Impressum tuleb juttu Vene impeeriumi mõistatustest ja saladustest

Klubi Impressum septembrikuu külaline on sensatsioonilise ajalooromaani «Тайна трех государей» („Kolme tsaari saladus“) autor, Sankt-Peterburgi ajakirjanik ja kirjanik Dmitri Miropolski. Ta viib läbi avaliku kohtumise teemal „Ajaloomõistatused ja -saladused tänapäeva kirjanduses“.

Rahvusvahelise meediaklubi Impressum septembrikuu külaline on ajakirjanik ja kirjanik Dmitri Miropolski, kelle sensatsiooniline kirjastuses Komsomolskaja Pravda ligi 200-tuhandelises hiigeltiraažis välja antud romaan «Тайна трех государей» („Kolme tsaari saladus“) on teeninud 2017. aasta peamise bestselleri kuulsuse. Autorit on lugejate ja kirjanduskriitikute seas nimetatud vene Dan Browniks.

Muide, Dmitri Miropolski ise  hoidub igati sellisest võrdlusest, öeldes: „Mulle meeldib rohkem olla Peterburi Dumas kui vene Dan Brown.“ Inimesed, kes on „Kolme tsaari saladuse“ läbi lugenud, märgivad, et ta kirjutab huvitavamalt ja samas ka täpsemalt. Romaanis „Kolme tsaari saladused“ pole selliseid jämedaid möödalaskmisi kui romaanis „Da Vinci kood“, kus üks auto sõidab mööda Pariisi samal ajal kolmes suunas ning ajaloofaktide asemel pakutakse lugejale fantaasia ja oletuste segu.

Dmitri Miropolski on põline peterburilane. Ta sündis 1964. aastal Leningradis inseneride peres. Õppis keemiateaduskonnas, tegeles teadusega. 1988. aastal pärast armeeteenistust töötas ajakirjanikuna, kunstnikuna, juhtis teatrit. On olnud tegev reklaaminduses, äris, olnud edukas poliittehnoloog,  teleprogrammide, dokumentaalfilmide autor ja produtsent, kirjutanud näidendeid ja ajaloolisi seiklusromaane – „18-14/Kaheksateist-neliteist“ ja „1916/Sõda ja rahu“.

Ühesõnaga, rikkalik loominguline, poliitiline ja elukogemus sai omamoodi prelüüdiks Dmitri Miropolski üliedukale tulekule vene kirjandusse. Ta tabas peenelt ära vene lugeja huvi rahvusliku ajaloo vastu kogu tsivilisatsiooni arengu kontekstis, „pakkides“ paljude faktide ja ajalooliste nimedega küllastatud jutustuse põnevasse terava süžeega vormi. Ta on tunnistanud, et asus seda teost kirjutama seetõttu, et pahatihti teatakse Prantsusmaa kuningatest rohkem kui Venemaa tsaaridest.

Mõistagi esitleb Dmitri Miropolski Tallinnas oma sensatsiooniliselt populaarset romaani. Kuid kohtumine klubis Impressum tõotab tulla temaatiliselt laiem kui pilk minevikku. Juttu tuleb ka praegusaja probleemidest, mis pärinevad Venemaa tuhandeaastasest ajaloost, näiteks Venemaad asustavate ja ühise mentaalse koodiga rahvaste kultuuri ühendamise fenomenist. Kindlasti räägitakse ka vandenõuteooriatest, millega mõned inimesed püüavad seletada praeguse maailma probleeme, ajades süü mingi salajase maailmavalitsuse kaela.

Dmitri Miropolski peab selliseid teooriaid absoluutselt alusetuks, kuid tunnistab siiski, et tegelikkuses eksisteerivad ülivõimukad inimesed, klannid, korporatsioonid, kes oskavad maailmakorra põhimõtteid oma kasuks pöörata. Nagu on olemas ka väike grupp Rothschildi ja Rockefelleri tasemel rahamagnaate, kes teistest märksa paremini mõistavad maailmas toimuvate protsesside olemust: näevad paljusid sündmusi ette ja mõjutavad neid… Aga nendega võistlevad viimasel ajal halastamatult uue kapitali esindajad, kes on isegi maailma valitseva dollari võimu kallale kippunud, hakates emiteerima mitmesuguseid bitkoini tüüpi krüptorahasid.

Ja muidugi tuleb juttu Venemaa ajaloo veel lahendamata saladustest ja mõistatustest, mille mõtestamine seisab ees tänapäeva kirjanikel.

Avalik kohtumine ajakirjaniku ja kirjaniku Dmitri Miropolskiga toimub 29. septembril 2017 hotelli Euroopa (Paadi tänav 5, Tallinna reisisadama piirkond, NORDE CENTRUMi kõrval) konverentsisaalis. Algus on kell 18.00. Teema: „Ajaloomõistatused ja –saladused tänapäeva kirjanduses“. Sissepääs on vaba, kuid enne tuleb klubi veebilehel registreeruda. Osavõtuavaldusi võetakse vastu ka elektronposti teel: info@impressum-club.eu

NB! Kohtumise päeval registreerimist ei toimu.

Küsimusi saab külalisele esitada klubi Impressum leheküljel: http://www.impressum-club.eu/index.php?page=esitage-kysimus

RUS: Писатель Дмитрий Миропольский расскажет таллинцам о загадках и тайнах российской истории

Загрузка...

Сюжеты