tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

USA eksperdid tunnistasid Kalašnikovi automaadi «kaasaegse lahingu kuningaks»

USA väljaande The National Interest eksperdid koostasid kõige kindlamate kaasaegsete relvade pingerea. Viie esimese hulgas võitis esikoha Kalašnikovi automaat.

USA väljaande pingerea autorite arvates ei saa ükski armee maailmas käsitulirelvata, olgu see armee kas või väga kõrgtehnoloogiline. Sestap võeti väljaande versioonil maailma kõige kindlamate relvade TOP 5sse üksnes käsitulirelva näiteid.

The National Interest’i eksperdid panid Venemaa Kalašnikovi automaadi esikohale, nimetades seda „kaasaegse lahinguvälja vaieldamatuks kuningaks“ ja üheks kõige paremini äratuntavaks sümboliks maailmas. Selle järel on USAs toodetavad automaat-vintpüss M-16 ja kuulipilduja M240. Pingerea koostajad põhjendasid oma otsust sellega, et „venemaalane“ on vähenõudlik hoolduses ja lihtne kasutuses. Tõepoolest, Kalašnikovi automaati saab kiirelt ja lihtsalt lahti võtta, sellest saab lasta minimaalse õlikoguse puhul ning samuti nõuab see lühiaegset ettevalmistust ja minimaalset aega, et laskma õppida.

Väljaanne meenutab, et tänapäevaks on valmistatud umbes 100 miljonit Kalašnikovi automaati üle maailma. Kõige värskem versioon, mis võetud Venemaa armee relvastusse, on AK-74M. Teadagi edendab Venemaa seda maailma turul ning samuti „sajase“ sarja näiteid (АК-101, АК-102, АК-103, АК-104, АК-105). Lähiajal oodatakse täitsa uute AK modifikatsioonide tulekut maailma relvaturule.

Загрузка...

Сюжеты