tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

„Slaavi kultuuri ja kirja päevad“ pärjatakse „Slaavi pärjaga“

21.–31. mail 2015 toimuvad Tallinnas Vene Kultuurikeskuses juba seitsmendat korda järjest traditsioonilised üritused, mis on pühendatud „Slaavi kultuuri ja kirja päevadele“. Tänavu kulmineeruvad nad traditsioonilise festivaliga „Slaavi pärg“, mis toimub üks kord kahe aasta jooksul.

24. mail – vanaslaavi tähestiku ja keele loojate pühade Kyrillose ja Methodiose päeval – tähistatakse kõikides riikides, kus slaavlased elavad, slaavi kirja ja kultuuri päeva kui kõikide slaavlaste ühinemise suurt päeva. Tuletagem meelde, et tänavu saab 1152 aastat slaavi kirja loomisest.

Enam kui kakskümmend aastat tagasi pani Tallinna Slaavi Kultuuriühing aluse slaavi kirja ja kultuuri päeva tähistamise traditsioonile, mil viiakse ellu kontserdi- ja kultuurhariduslikud programmid. See traditsioon loodi ühingu asutaja Nikolai Solovei ettepanekul. Peale härra Solovei surma toetasid seda algatust aktiivselt Vene Kultuurikeskus ja selle direktor Juri Poljakov. Tänavu jätkab traditsiooni ühine Vene Valgustus- ja Heategevusseltside Liit, mis ühendab Eesti vene ja slaavi kultuurivalgustuslikke organisatsioone.

Baltnews korrespondendi teatel algavad „Slaavi kirja ja kultuuri päevad“ suurepärase pianisti, Vene Filharmoonia Seltsi juhi Vladimir Ignatovi soolokontserdiga 21. mail. Kavas on Pjotr Tšaikovski teosed – 175 aastat suure vene helilooja sünnipäevast tähistab kogu kultuurimaailm ning tema muusika on antud aasta slaavi kultuuri päevade peateemaks.

Päevade kavas on ka ukraina ja valgevene kollektiivide traditsioonilised etteasted Vene Kultuurikeskuses. Külla tulevad ka bulgaarlased – folkloorikollektiiv „Atanas Mantšev“. Päevad lõpevad 24. mail suure kirikumuusika kontserdiga Jumalaema Kiirestikuulja ikooni Tallinna kirikus Lasnamäel.

Sissepääs kõikidele üritustele on tasuta!

Загрузка...