tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Ветераны
© Ю.Калинина

Eelseisva 9. mai puhul startis Eestis aktsioon „Aitame veterane!“

Aktsioon „Aitame veterane!“ toimub tavapäraselt ilma vahendajateta ja koos kohustusliku aruandega laekuvate vahendite kohta.

Kolmapäeval 8. aprillil anti start järjekordsele heategevusaktsioonile „Aitame veterane!“, mida korraldatakse Suure Isamaasõja veteranide toetamiseks Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingust.

Aktsiooni käigus kogutud vahendid kulutatakse ravimite, kuulmisaparaatide ja muude meditsiiniliste näidustuste alusel vajalike abivahendite ostmiseks.

Aktsiooni algataja ja koordinaator Tatjana Lavrova teatas Baltnews.ee korrespondendile, et vahendite kogumine annetajatelt toimub traditsiooniliselt ilma vahendajateta ja koos kohustusliku aruandega laekuva finantsabi kohta.

Ühiskondlik aktivist tuletas meelde, et esmakordselt hakati koguma raha Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingu veteranidele kevadel 2008. Tollest ajast on kogutud mitmete aktsioonide tulemusel 39 755 eurot, mis on annetatud kaastundlike inimeste poolt. Kõik kogutud vahendid suunatakse kuulmisaparaatide ja muude abivahendite soetamiseks organisatsioonis arvel olevate veteranide jaoks.

Tatjana Lavrova:

„Täna kuulub Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingusse 726 veterani, kes võitlesid fašismi vastu. Absoluutne enamus on üle 90-aastased inimesed, kes olid haavatud ja põrutatud, 332 inimest on voodihaiged. Ühendus osutab veteranidele abi nii kuulmisaparaatide kui ka muude abivahendite (käimisraamid, kargud jms) soetamisel meditsiiniliste näidustuste alusel. Viimasel ajal püüab organisatsioon leida võimalust ravimite maksumuse hüvitamiseks neile veteranidele, kes seda vajavad.“

Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingut saab toetada iga võimaliku summa annetamisega organisatsiooni arveldusarvele, aga võib pakkuda ka muud abi osutamise varianti – näiteks sageli vajab organisatsioon usaldusväärseid ja vastutustundlikke vabatahtlikke.

Saaja: II-MSOTÜ, Swedbank, EE192200221026787908, selgituses märkida annetus.

Pangarekvisiidid võib leida ka kodulehelt: www.veteraan.ee.

Organisatsiooni kontaktandmed:

Tallinn, Vene Kultuurikeskus (Mere pst. 5, 2. korrus, ruum 207), tel (+372) 644 9445 (kl 10:00–13:30).

RUS: В преддверии 9 Мая в Эстонии стартовала акция «Поможем ветеранам!»

Загрузка...