tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

President Ilves kohtus Jeb Bushiga

Eesti riigipea kõneles seal Euroopa Liidu konkurentsivõime kasvatamisest ja töökohtade loomisest digiühiskonnas, kutsudes Euroopat avatusele ja digiteenuste piirangute kaotamisele.

President Toomas Hendrik Ilves kohtus USA vabariiklaste võimaliku presidendikandidaadi Jeb Bushiga, kes on Eestis meie Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse kutsel, et osaleda Atlandi-üleste julgeolekuküsimuste ümarlaual ning saada isiklik vaade Eesti IT-sammudest, majandusarengust ja siinse piirkonna julgeolekuprobleemidest.

President Ilves ja Jeb Bush olid ka möödunud nädala lõpus Berliinis ühed peakõnelejad – koos liidukantsler Angela Merkeli ja Google'i juhi Eric Schmidtiga –Saksamaa kristlike demokraatide (CDU) iga-aastasel konverentsil, mille nüüdseks teemaks oli "Läbimurre tulevikuhirmude asemel: reformid Saksamaal ja Euroopas". Eesti riigipea kõneles seal Euroopa Liidu konkurentsivõime kasvatamisest ja töökohtade loomisest digiühiskonnas, kutsudes Euroopat avatusele ja digiteenuste piirangute kaotamisele — tõkete tõttu andmete vabas liikumises jäävad Euroopa Liidu liikmesmaad maailma teistest riikidest maha. Ta toetas ka kindlalt kiiret jõudmist EL-USA vabakaubanduslepinguni.

Загрузка...

Сюжеты