tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaal soovitakse taastada unikaalse amfiibhelikopteri tootmine

VII Rahvusvahelises Mereväe Salongis Peterburis 1.–5. juulil 2015. aastal esitleb holding Venemaa Helikopterid unikaalse Mi-14 tüübi amfiibhelikopteri tootmise taastamise projekti.

See on mitmeeesmärgiline helikopter, mis saab laskuda veele, ruleerida veel ja tõusta õhku veepinnalt, teatab BaltNews.ee korrespondent. Mi-14 tüüpi helikoptereid, mis on välja töötatud M. L. Mili nimelises Moskva Helikopterite Tehases, toodeti Kaasani Helikopterite Tehases aastatel 1973–1986. Nüüd on mõlemad ettevõtted holdingu Venemaa Helikopterid koosseisus. Holding on valmis moderniseerima amfiibhelikopterit, kasutades kaasaegseid arenguvõimalusi, ja taastada selle tootmine, juhul kui potentsiaalsetel tellijatel tekib huvi.

See helikopter saab oluliselt laiendada pääste- ja hädaabiteenistuste võimalusi ning samuti leida oma kasutamisala mereväes. Varem kasutati Mi-14 helikoptereid sõjalaevastikus ja tsiviilsektoris Kuubal, Bulgaarias, Vietnamis, Saksa Demokraatlikus Vabariigis, Jeemenis, Liibüas, Etioopias ja Jugoslaavias. Nüüd on need helikopterid Poola mereväe teenistuses.

Helikopteri baasmudeliks sai Mi-14PL allveelaevatõrje variant, aga alates 1979. aastast tekkisid mudelite ritta miinitraalide pukseerija Mi-14BT ja mitme-eesmärgiline otsingpäästeversioon Mi-14PS.

Mi-14 tüübi amfiibhelikopterid on loodud mitme-eesmärgilise helikopteri Mi-8T alusel. Peamine konstruktiivne erinevus on hermeetilise laevapõhja paigaldamine helikopteri põhja asemele, tänu millele helikopter saab laskuda veele. Laevapõhja külgedele kinnitati püsikindlad ujukid, mis lisaks olid niššidena peamise sissetõmmatava teliku tugede teenistuses.

Muud Mi-14 süsteemid on kohandatud kasutamiseks meretingimustes ning helikopteri konstruktsioonisse sisestatud mitmed lahendused leidsid tagantjärele kasutamist hilisemates Mi-8/17 tüüpi mudelites, alates mudelist Mi-8MT ja selle eksportmodifikatsioonist Mi-17.

Загрузка...