tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

8. augustil «Narva lahing 2015» suvine ajaloofestival Narva linnuses

8. augustil jõuab Põhjasõda laulupäevaks taas Narva linnusesse ja linnuse territooriumile. Sõjaajalooklubid erinevatest maadest peavad maha ajaloolise lahingu Peeter I ja Karl XII vägede vahel.

Sõjaleeridega liigub kaasa ka 17.-18. sajandi argielu. Kahuripaukude, riviharjutuste ja mundrite kõrval on oma koht kauplemisel, käsitööl ja meelelahutusel. Sel aastal elustub ajalugu Narva Hermanni linnuses kuni hiliste öötundideni tänu samal ajal toimuvale öökinole, mis toob ajaloolisse keskkonda kostüümidraamat Euroopa väärtkino paremikust. Tegevust jagub linnuses ja Põhjaõues kogu perele.

KAVA:

11.00 laagri ülesrivistus;

11.30 osalevate klubide marss linnusest Raekoja platsile;

12.00 ajaloofestivali avamine Raekoja platsil osalevate klubide esitlemise ja rividrilli demonstreerimisega, millele järgneb paraad Raekoja platsilt piki promenaadi linnusesse;

13.30 meistrikursuste algus; kahurite puhastamine;

14.00 kahurväelaste duell;

16.00 meistrikursused;

17.00 – 17.30 Narva lahingu rekonstruktsiooni algus Põhjaõues;

18.30 relvade puhastamise meistrikursus;

20.00 Assamblee — piduõhtu Hermanni tornis. (Assambleele pääseb ilma piletita, aga ainult ajastukohase kostüümiga. Kui kostüümi endal ei ole, siis on võimalik seda samal õhtul linnusest ürituse jaoks rentida. NB! Kostüümide hulk on piiratud ja kõiki suurusi ei pruugi esineda.)

Sissepääs üritusele tasuta, linnusesse ja Põhjaõue muuseumi piletiga.

Ajaloofestivali korraldavad SA Narva Muuseum ja MTÜ Preobraženski Polk. Öökino korraldavad Jõhvi Kontserdimaja, Narva Muuseum. Ajaloofestivali korraldust toetab Eesti Kultuurkapital.

Загрузка...

Сюжеты