tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad pani proovile keeletundmise

13. rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad toimus 20.–24. juulini Blagoevgradis Bulgaarias. Võistlust korraldas Bulgaaria Ameerika ülikool. Eesti parimatena said Linda Freienthal ja Joonas Jürgen Kisel au-äramärkimise diplomid.

Rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil said osalejad lahendada ülesandeid, mille aluseks oli mitmekesine keelematerjal Soundexi nimekodeerimisalgoritmist kuni somaali luuleni.

Lausestruktuurist arusaamist kontrollisid Põhja-Austraalia wambaya keele ja Adõgee vabariigi kabardi keele ülesanne, lisaks otsisid õpilased seaduspärasid nahuatli ja arramba keele arvutehetes. Võistkonnaülesannet lahendades tuli mõista Lõuna-Aafrika vabariigis kõneldava põhjasotho keele sõnaraamatu kirjeid ja selle põhjal täita sothokeelne dokument.

Võistlusest võtsid osa 29 riigi esindajad.

Eesti võistkonda kuulusid

Joonas Jürgen Kisel (Vanalinna hariduskolleegium, 10. kl.)
Robert Nõmmann (Gustav Adolfi gümnaasium, 10. kl.)
Britta Pung (Tallinna 21. kool, 12. kl.)
Linda Freienthal (Vinni-Pajusti gümnaasium, 12. kl.)

Eesti õpilasi saatis võistkonna juhendajana Tartu ülikooli teadur Olga Gerassimenko ja rahvusvahelise olümpiaadi žürii liikmena TÜ nooremteadur Miina Norvik.

Tänavu läks olümpiaadi võit individuaalvoorus Ameerika ühendriikidele ja võistkonnavoorus Inglismaale. Meie parimatena pälvisid Linda Freienthal ja Joonas Jürgen Kisel au-äramärkimise diplomid. Neile järgnesid Robert Nõmmann, kes jäi diplomisaajatest vaid mõni rida allapoole ja Britta Pung.

Olga Gerassimenko sõnul võitles Eesti meeskond vapralt nii individuaal- kui ka võistkonnavooru tänavuse märgatava raskusega, aga ka 36-kraadise Blagoevgradi palavusega. „Olümpiaadiülesannete komplekt oli sellel aastal äärmiselt raske, kuid Eesti osalejad rõõmustasid hindajaid lahenduste süsteemse esitamise ja hea üldistustasemega,“ sõnas Gerassimenko.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames külastasid osalejad Rila kloostrit, õppisid bulgaaria ja naaberrahvaste rahvatantse, osalesid lingvistikateemalises viktoriinis ja kuulasid loenguid tänapäeva keeletehnoloogiast ja keele omandamise teooriast.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool.

Загрузка...

Сюжеты