tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Uus polügoon Eestis ähvardab loodust ja kohalikke elanikke

Eesti Vabariigi Valitsus langetas otsuse Eesti Kaitsejõudude keskpolügooni oluliseks laiendamiseks, kus nüüd saaks korraldada NATO õppusi, kaasates rasketehnikat.

Aga jõuotsus, mis võeti vastu kõige kõrgemal, ei meeldinud sadadele kohalike elanikele, tekitas kahtlusi ja küsimusi Keskkonnaministeeriumis ja vastuvaidlusi Maanteeametis, kirjutas neljapäeval väljaanne Komsomolskaja Pravda v Severnoj Jevrope.

Uus polügoon, kui selle ehitamise plaanid ellu viiakse, hõlmab suurt veehoidlat, mis on Tallinna joogivee varude süsteemis. Ohtlik tsoon, kus nii tulistavad kui ka sõidavad tankid, hakkab asuma otse nelja küla juures ning laskevälja laiendamine likvideerib mitu populaarset turismirada ja isegi terve asula. Samuti tuleb sulgeda populaarne turismitalu. Peale selle jäävad nii kohalikud elanikud kui ka tallinlased ilma harjumuspärastest seene- ja marjaaladest. Lisaks hakkab asuma polügooni territoorium „käsigranaadi viske“ kaugusel tiheda liiklusega Tallinn–Peterburi maanteest.

Kümme aastat tagasi, kui kujunes tänane polügoon, lubati kohalikele elanikele, et sõjaväelaste kasuks võõrandatud 12 000 hektarist maast piisab armeele igaveseks. Eesti meedia arvates rikub polügooni rutuline laiendamine usaldust riigi vastu, sest kohalikud elanikud on pandud sellistesse tingimustesse, kus ei saa teha midagi vabariigi võimude otsusega.

Загрузка...