tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Narva on jätkuvalt parim koht vene keele õppeks

Narva on parim koht, kus õppida vene keelt, nii kinnitavad need 19 Ameerika Ühendriikide üliõpilast, kes 8 nädalat Tartu Ülikooli Narva Kolledžis intensiivselt keelt õppisid.

Nii Ameerika Ühendriikide kui ka Narva õppejõud hindavad üliõpilaste keeleoskuse arengut märkimisväärseks. Möödunud akadeemilisel aastal on Narva kolledžis vene keelt õppinud 50 Ameerika noort.

Narva on Euroopa Liidu kõige venekeelsem linn, vene keeles kõneleb 96 protsenti Narva elanikkonnast. Venekeelne suhtluskeskkond võimaldab intensiivse, 25 auditoorse töö tunniga nädalas, suvekooli teha märkimisväärselt põnevamaks. Tubase keeleõppe kõrval kasutati suvekoolis õppekäike ja seminare oma eriala asjatundjatega. Eesti-poolsete korraldajate jaoks on olnud oluline näidata ka Eestimaad ja selle kultuuri. Sel aastal keskenduti eelkõige eesti rahva vabadusvõitlusega seotud paikadele ja vene kultuurile Eestis.

Intensiivse vene keele õppega Narvas on kolledž tegelenud viimased kaks aastat. Järgmisel suvel oodatakse Narva kuni 60 Ameerika noort, kellest tugevama keeleoskusega noored osalevad vabatahtlikena erinevates tegevustes Narvas ja selle lähiümbruses. Nii nagu ka sellel aastal on osad üliõpilased kodumajutuses. Kolledži arendusjuhi Kristjan Klauksi sõnul on noorte suhted end võõrustavate peredega üldreeglina väga head ning pered kiidavad võimalust praktiseerida oma inglise keelt.

Kristjan Klauksi sõnul on kolledžile oluline keeleõppe ja korralduse kvaliteet, mis on esmatähtis ka järgmise akadeemilise aasta kursuste ette valmistamisel. Järgmise  õppeaasta kolledži arendustegevuste keskmes on erineva tasemega e-õppe kursustega alustamine, samuti valmib aasta lõpuks lühikursus, kus kõigil, kellel vene keele algtase olemas, on võimalik oma keeleoskust iseseisvalt edasi arendada. Klauksi sõnul ei mõelda Narvas mitte ainult välismaalaste vaid ka eestlaste vene keele oskuse arendamisel

Загрузка...