tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Tallinnas avatakse Ikoonimuuseum

22. jaanuaril avatakse Tallinnas Ikoonimuuseum. Eesti pealinnas on toimunud erinevatel aastatel edukalt mõned ikoonide näitused, aga tänavune sündmus avab linna kultuurielus uue lehekülje.

Ikoonimuuseumi avamisega tekib eestimaalastel võimalus püsivalt tutvuda vanade ikoonide, käsitsi kirjutatud ja esimeste trükitud raamatute, puugravüüride, kiriku rakenduskunsti esemete koguga.

Ekspositsioonis, mis asub esimesel kolmel korrusel, on üle 300 muistse aja ehtsat eset, aga eriline rõhk selles on pandud vene vanausuliste kultuuri näitamisele. Kolmanda korruse ekspositsioon näitab ikoonikunsti kronoloogilist arengut, alustades 16. sajandist ja lõpetades 20. sajandi algusega. Erilist tähelepanu osutatakse kohaliku vanausulisest ikoonimaalija Gavriil Frolovi loomingule. Ekspositsioonis on esitletud üle kahekümne ikooni, mille maalis tema ise ning ikoonimaalijad tema meistrikojast. Paljudele nendest ikoonimaalijatest oli ta mitte üksnes erialane, vaid ka vaimne õpetaja.

Peale püsiekspositsiooni hakatakse muuseumis korraldama ikoonikunsti temaatikaga seotud ajutisi näitusi ning ka vanausuliste kultuurile, eluolule, nende kaasaegse elu küsimustele kompaktsetes elukohtades pühendatud näitusi.

Haridusprogrammide raames hakatakse korraldama ikoonikunsti ajaloo loenguid, töötubasid lastele ja täiskasvanutele, kes tunnevad huvi traditsioonilise tempera (muna)tehnikas maalikunsti vastu. Soovi korral võidakse organiseerida gruppe ja saata ekskursioone vene, eesti ja inglise keeles.

Muuseumis saab vaadata temaatilisi filme, kuulata parimate kooride esituses kirikulaule. Uus muuseum asub territoriaalselt suurepärases kohas Tallinna Vanalinna südames – vanas viiekorruselises ehitises kuulsa Meistrite Hoovi lõpus. Sissepääs näitustele avatakse Vene tänav 6 poolt.

Eeldatakse külastusi gruppidena. Gruppidesse registreeruda saab e-posti aadressil info@ikoonimuuseum.ee

Materjali on koostanud Juri Manuilov.

Загрузка...