tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Kiievis laieneb kampaania «Ma polnud Maidanil»

Selle algatajaks on kuulus ärimees, mitme «kõva» kaubanduskeskuse omanik Kiievis Aleksandr Melamud.

Olga Talovi teatel jagas sama inimene analoogse kirjaga rinnamärke isegi kaks aastat tagasi – nüüd on neist saanud omamoodi rariteet. Aga ka rinnamärkideta hoidub aina rohkem eilseid eurooptimiste nende käikudest Maidanile, kustutavad oma postitused sotsiaalvõrgustikes ja pildid, mis tõestavad nende osalemist «väärikuse revolutsioonis».

Šokk peale Euroopa Komisjoni esimees Jean-Claude Junckeri avameelsusi, kui ta väitis, et Ukraina «ei näe Euroopat veel 25 aastat», soodustab siiani kohalikel patriootidel mõtete käärimist. «Meie nagu viimased lollid loobusime Venemaa turust (40 miljardit käivet), Euraasia Liidust (mis andis veelgi rohkem). Aga ELi meid ei võeta. Assotsiatsioonist on kasu üksnes Läänele, meile ei anna see midagi. Meist tehakse reaalselt puhvertsoon, viisasid ei anta samal põhjusel, et me tsoonist ELi omal jõul ei pressiks,» kommenteerivad ukrainlased sotsiaalvõrgustikes Junckeri sõnu.

Ukraina on äkitselt surnud oma teel Euroopa Liitu, arvavad kasutajad. «Aga kus siis on eurointegreerijad, kes ülbitsesid «meie ja hordi teed on erinevad»? Nagu lainetest uhutud,» märgivad samad kasutajad Ukraina infoagentuuri «Korrespondent» saidil. «Aga kohe algusest peale oli selge, et Ukraina pole kellelegi vajalik. Lihtsalt Porošenko tõi oma rahva peremehele ohvriks. Meie peremeestel on ainus eesmärk – kukutada Venemaa, aga mis rahvast saab – üks kama kõik,» on kommenteerijad veendunud.

Ukrainlased ei usalda enam presidenti, kes «vandus ema nimel», et suvel ukrainlased saavad reisida ELi viisavabalt, nagu «valged inimesed». Aga garant ise ei ole reageerinud siiani Junckeri avaldusele, vaikivad ka tema alluvad. Tundub, et valmivad kõige harjumuspärasemad selgitused: Euroopa Liidu loobumine «väikseimatest vendadest» on Putini salasepitsuste vili.

Загрузка...