tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Bloomberg: Ukraina võimud poevad nahast välja, et Venemaale mitte võlga tasuda

Ukraina võimud püüavad leida võimalikult palju ettekäändeid, et mitte maksta Venemaale 3 mlrd dollarit võlga, kuid suurem osa Kiievi argumente ei oma mingit efekti, kirjutab Bloomberg viitega ekspertide arvamusele.

Ukraina nõudis Krimmiga seisukorra käsitlemist riigi advokaatide esitatud dokumendis võlakirjade küsimuses kohtuhagi raames, kirjutab RIA Novosti. Vastavalt kaitse tekstile Venemaa „paralüseeris Ukraina majandust ja tegi võla kustutamise võimatuks,“ märgib väljaanne Bloomberg.

Kiievis väidetakse, et Venemaa, esiteks, „sundis Ukrainat lepingut allkirjastama“ ning, teiseks, allkirjastas selle võimudega, kel „polnud õigust võlga müüa“. Peale selle, vastavalt kaitse teesidele, antud hetkel „rikub Venemaa rahvusvahelist õigust“ ja „rikub ise lepingut, mitte lastes Ukrainal võlga tasuda“.

„See on ulme. On selline mulje, et nad viskasid sinna järjest kõik lootuses, et midagi siiski rakendub,“ märgib Mitu Gulati, Duke Ülikooli õigusala professor (Durham, Põhja-Carolina, USA), kes spetsialiseerub riigivõlgadele.

Kiiev püüab kasutada argumente laiemast geopoliitilisest kontekstist, aga antud olukorras see vaevalt tulemust annab. „Kõik need probleemid topitakse ühte asja, mis muul puhul oleks lihtne laenu võlgnevuse tasumata jätmise juhus,“ rõhutab Peter Griffin, advokaat ja Slaney Advisors Ltd. direktor Londonis.

Veebruaris esitas Venemaa hagi 2013. aastal soetatud Ukraina suveräänsete eurovõlakirjadega seotud summas 3 mlrd dollarit võla sissenõudmiseks Londoni Kõrgemasse Kohtusse ning ühtlasi nõudis ka protsente. Kiiev maksis eelmise aasta lõpuni ning peale selle kuulutas välja võlakirjade maksevõimetuse ja tegi ettepaneku Venemaale restruktureerida võlg üldistel tingimustel ärilaenuandjatega. Moskva toetub sellele, et võlg on suveräänne ja restruktureerimise küsimust tuleb lahendada eraldi.

Загрузка...

Сюжеты