tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Sergei Aksjonov: ELi sanktsioonid Krimmi ja Sevastopoli vastu on poliitilise vaegmõistlikkuse ilming

Krimmis ei tundu Euroopa sanktsioonidest mingeid tõsiseid tagajärgi, ütles Krimmi Vabariigi juht Sergei Aksjonov. Venemaa Krimm areneb sanktsioonide tingimustes edukalt juba enam kui kaks aastat, mainis ta.

17. juunil 2016 võttis Euroopa Liidu Nõukogu vastu otsuse Krimmi ja Sevastopoli vastu sanktsioonide pikendamiseks veel üheks aastaks. „Sanktsioone rakendatakse ELi residentide ja ELis asuvate ettevõtete suhtes. Need on piiratud Krimmi ja Sevastopoli territooriumiga,“ kirjutatakse Nõukogu kodulehel avaldatud kommünikees.

Sanktsioonid sisaldavad keeldu kaupade impordile Krimmist ja Sevastopolist ELi, investeeringutele Krimmi või Sevastopolisse, turismiteenustele Krimmis ja Sevastopolis (iseäranis suured Euroopa kruiisilaevad ei või siseneda Krimmi sadamatesse), teatud kaupade ja tehnoloogiate ekspordile Krimmi (iseäranis transpordi, telekommunikatsioonide ja energeetika valdkondades).

Krimmi Vabariigi juhi Sergei Aksjonovi, kelle kommentaari avaldas KV Valitsuse pressiteenistus, arvates näeb ELi Nõukogu otsus välja poliitilise vaegmõistlikkuse ilminguna.

„Me mõistsime algselt, et sanktsioonid on kauaks. Sanktsioonid ei mõju eriliselt poolsaare majandusele. Euroopa investeeringuid oli poolsaarel vähe ka Ukraina aegadel, aga Euroopast turiste – veelgi vähem. Ehk meie pole praktiliselt midagi kaotanudki. Venemaa Krimm areneb edukalt sanktsioonide tingimustes enam kui kaks aastat. Selle ajaga on majanduses ja sotsiaalvaldkonnas tehtud enam kui eelmise veerand sajandi sees. Krimmi kaupade ja teenuste järele on nõudlus Venemaa turul. Investeeringuid on kümnetele miljarditele rubladele, aga vabas majandustsoonis osalejate arv ületas viissada. Muide välismaa investorid avaldavad siiski suurt huvi meie regiooni vastu. Kuigi eelistavad seda mitte avalikuks teha, töötades sidusstruktuuride kaudu,” kommenteeris Aksjonov.

Загрузка...

Сюжеты