tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Krimmi hotellid alustasid «kõik hinnas» süsteemi pakkumist

2016. aastal muutus Krimmi külastanud puhkajate arv võrdseks poolsaare elanikkonna arvuga.

Ajaleht Izvestija kirjutab viitega Krimmi Kuurortide ja Turismi Ministeeriumile, et aasta lõpus kasvab turistide vool vabariiki mitu korda.

„8. juuli andmetel saabusid poolesaarele 1,967 mln inimest, võrreldes eelmise aasta analoogse perioodiga toimus kasv 27% võrra (inimeste arv 1,9 mln vastab Krimmi, ilma Sevastopolita, elanikkonna arvule – Izvestija). Mis puutub prognoosidesse, siis veel kevadel nägime ette, et tuleb 20-protsendiline kasv, ning nagu näete, on olukord isegi veidi parem. Kokkuvõttes, aasta tulemusteks prognoosime turistide arvu umbes 6 mln. Aga see ei sõltu üksnes sellest, kuidas me suvehooaja läbi viime. Suvel on poolsaar, võib öelda, juba koormatud. Peamine mure meie jaoks – viia läbi ka edukas sügisene kampaania, nii et ka selle järgi oleks kasv eelmise aastaga võrreldes. Aga turistide vool kasvab püsivalt. 2014. aastal puhkasid Krimmis 3,8 mln inimest. 2015. aastal – juba 4,6 mln, see tähendab, et kasv moodustas 21%,“ ütles poolsaare kuurortide ja turismi minister Sergei Strelbitski.

Minister märkis, et Krimmi konkurentsieeliseks on arendatud sanatooriumide ja kuurortide kompleks, rõhk pannakse tervistamisele. Selle poolest oligi Krimm alati kuulus. Ja sellist sanatooriumide võrku, selliste tervistamise metoodikatega, sellise ainulaadse loodusega pole enam kuskil. Peale selle töötab turismisektor aktiivselt selle kallal, et puhkus Krimmis kestaks mitte 4–5 kuud aastas, kuni kestab suplushooaeg, vaid üheksa kuud, st praktiliselt aastaringselt. Täna hakkasid Krimmi hotellide pidajad aktiivselt rakendama „kõik hinnas“ süsteemi. 

„2015. aastal oli turistide nõudlus „kõik hinnas“ süsteemi järele kolossaalne. Sestap läheb aja jooksul suurem osa Krimmi hotellidest „kõik hinnas“ süsteemile üle, kuna see on turistide nõue, kaasaegse turu nõue, millele me kõik, mõistagi, püüame orienteeruda. Aga meil on eelis Türgiga võrreldes. Mis on „kõik hinnas“? See on reisipakett, mis üheaegselt sisaldab endas transfeeri, elamist, toitlustamist ning mõnikord ka rida kaasnevaid teenuseid. Ning erinevalt Türgist lisatakse meie „kõik hinnas“ süsteemi ka tervistusteenuseid – massaaže, mudaravi. Ehk spaa-teenuseid. Me täidame süsteemi tervistamisega,“ rõhutas Strelbitski.

Загрузка...