tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Klubis Impressum esineb vene filmilavastaja Sergei Ginsburg

2016. aastal paljudes maailma riikides tähistatava vene kino aasta raames kutsus rahvusvaheline meediaklubi Impressum külla tuntud vene filmilavastaja, näitleja ja produtsendi Sergei Ginsburgi. Tallinnas toimuva avaliku kohtumise teema on „Vene rahvuskino eripärad“.

Sergei Ginsburg on üks neid loomingulisi inimesi, keda, nagu öeldakse, on Jumal õnnistanud suure andega. Ta on sündinud 24. jaanuaril 1961. aastal Moskvas. Juba kooliajal ilmnesid tema näitlejavõimed. Üks tema klassikaaslane on meenutanud: „Näitlejasoont on Ginsburgis alati olnud. Õpetajad olid tema etlemisoskusest vaimustatud. Ta deklameeris nii liigutavalt, et meie „klassidaamidel“ tuli pisar silma. Ka tüdrukud armastasid Serjožat. Kui me kuhugi kogunesime ja tüdrukuid kampa kutsusime, keerlesid nemad kõik ikka Ginsburgi ümber. Tegi meele mõruks, kuid objektiivselt võttes oli ta tõesti silmapaistev poiss.“

Pole siis ime, et pärast kooli lõpetamist astus Ginsburg GITISesse, kus õppis Vassiljevi ja Efrose kursusel. Muide, GITISt Ginsburgil lõpetada ei õnnestunud, sest ta kutsuti teatrisse Oleg Kisseljovi juurde ning õpingud jäid sinnapaika. Teatrisse kutsuti ta ande pärast, diplomit keegi ei küsinud. Ta pole siiani ühtki teatrikõrgkooli lõpetanud, kuid meisterlikkusele pole see mõju avaldanud. „Burkovil ja Ranevskil polnud samuti teatrialast haridust,“ ütleb Ginsburg.

Nende sõnade õigsust kinnitab kogu tema loominguline biograafia, mis sisaldab viljakat näitlejatööd, mida ta 1990ndatel tegi paralleelselt reklaamiklippide, sõude ja  dokumentaalfilmide režissööri ning produtsendi tööga. 1990-1992 osales ta populaarses teleprogrammis „Oba-na!“. Seejärel sukeldus Sergei Ginsburg kinomaailma.

Oma esimeses filmis „Tee paradiisi“, mis valmis 1993. aastal, osales Ginsburg näitlejana. Praeguseks on tema arvel 17 filmi, millest 11 ta on lavastanud, paljudes filmides on ta kaasa löönud näitlejana. Tuntumad neist on „Pahupidi armastus-3“, „Miška Japontšiku elu ja seiklused“, „Tappa Stalin“, seriaal „Ja ikkagi ma armastan“ jt.

Viimastel aastatel on Sergei Ginsburg teinud sõjaajaloofilme. Teda huvitab inimene äärmuslikes tingimustes ja see, kas ta suudab või ei suuda oma riigi kodanikuna jääda kõlbeliselt ja moraalselt kindlaks. „Sõda toob inimeses kõik välja – nii head kui halvad omadused,“ ütleb klubi Impressum külaline. „Rindelugudes on tunnete temperatuur alati hoopis teistsugune.“

Sergei Ginsburg tunneb vene kino läbi ja lõhki. Samuti oma nahal tunda saanud taaka, mida toob näitlejatele ja lavastajatele kaasa kuulsus – kollase ajakirjanduse ja publiku huvi eraelu vastu.

Ginsburg sattus ebaterve uudishimu ohvriks 2011. aastal, kui ta lahutas oma teisest abikaasast, näitleja Jana Poplavskajast. Mida kõike küll toona sellest lahutusest ei kirjutatud ja räägitud! Rahvas tegi oletusi tema järgmise väljavalitu kohta. Ginsburg ise reageeris kuulujuttudele lakooniliselt: „Ma pole rikas inimene ja seega ka ihaldusväärne peigmees. Olen hõivatud tööga, mul pole armuromaanideks aega. Kui juhtub, et armastus lõkkele lööb, eks siis näe, mis saab.“

Avaliku kohtumise korraldajad loodavad, et Sergei Ginsburg räägib tallinlastele vene kinomaailmas toimuvast nii „välis- kui seespidiselt“ – saavutustest, tulevikuväljavaadetest ja probleemidest.

Kohtumine Sergei Ginsburgiga toimub 30. augustil kell 18 Tallinnas hotelli Euroopa (Paadi 5, Tallinna reisisadama piirkond, Norde Centrumi vastas) konverentsisaalis. Oodatud on ajakirjanikud, režissöörid, filmiprodutsendid, näitlejad, teatri- ja filmikriitikud, õpetajad ja õppejõud, üliõpilased, gümnasistid ning kõik, kes armastavad vene kino.

Üritus on tasuta, osaleda soovijad peavad ennast kindlasti eelnevalt registreerima klubi Impressum veebilehel http://www.impressum-club.eu. Osavõtuavalduse võib saata ka ka e-posti aadressil info@impressum-club.eu.

Sergei Ginsburgile saab eelnevalt küsimusi esitada klubi Impressum kodulehel: http://www.impressum-club.eu/index.php?page=esitage-kysimus

RUS: Кинорежиссёр Сергей Гинзбург поговорит с таллинцами про особенности российского кино

Загрузка...

Сюжеты