New York Times nõustus avaldama Eesti kodaniku kirja Donald Trumpile

Oodatakse, et väljaandes New York Times avaldatakse Eesti kodaniku Vladislav Pällingu kiri Donald Trumpile. Autor kutsub oma kirjas äsja valitud USA presidenti üles saama „tõeliseks rahu – mitte sõja – Presidendiks“.

Eesti kodaniku Vladislav Pällingu avalik kiri, mis on adresseeritud USA presidendi Donald Trumpile, avaldatakse USA mõjuka väljaande The New York Times lehekülgedel. Sellest räägitakse NYTi toimetuse vastuses Pällingu palvele avaldada tema kiri Trumpile.

„Tundub, et sel reedel (18.11.2016) saab teoks väike ime. Ausalt öeldes ma ei uskunudki seda väga: New York Times nõustus avaldama minu avatud kirja Donald Trumpile. Tõsi küll, mõneti korrigeeritud ja kärbitud kujul, aga mis siin ikka,“ teatas Pälling BaltNews.ee korrespondendile.

Samuti avaldas tema sõnul huvi kirja vastu ka USA raadiojaam National Public Radio (NPR), mis suunas oma töötaja Lucian Kim’i Tallinna. „Novembri lõpus – detsembri alguses ilmub intervjuu NPR eetris. Üksikasjad – hiljem. See kestis peaaegu tunni. Vestlus osutus väga põnevaks,“ – veenis Trumpile adresseeritud kirja autor.

Meenutagem, et oma kirjas Donald Trumpile avaldas Vladislav Pälling lootust selles, et peale uue USA riigipea ametisse astumist õnnestub tal saada „tõeliseks rahu – mitte sõja – Presidendiks.

RUS: В New York Times согласились опубликовать письмо гражданина Эстонии Дональду Трампу