tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Новостное агентство Sputnik
© BaltNews.ee.

Sputnik läks eetrisse ka leedu keeles

Portaalis Sputnik Lietuva on lugejatele kättesaadavad analüütilised materjalid, eksklusiivintervjuud ja eksperthinnangud.

Rahvusvaheline infoagentuur ja raadio Sputnik käivitas uue leedu- ja venekeelse infoportaali. Professionaalsete ajakirjanike ja toimetajate meeskond toodab programmi rahvusvahelistest ja kohalikest uudistest, edastades laia arvamustepaletti aktuaalsetel teemadel. Uudiseid esitatakse erinevates formaatides: infograafika, video, fotoreportaažide, on-line eetri ja internetihääletuste kujul. Lisaks operatiivsetele uudistele on portaalis Sputnik Lietuva lugejatele kättesaadavad ka analüütilised materjalid, eksklusiivintervjuud ja eksperthinnangud.

Sputnik Lietuva on kolmas infoagentuuri ja raadio Sputnik esindus Balti riikides. 2016. aasta alguses käivitati Sputnik uudisportaalid Sputnik Latvija ja Sputnik Eesti. Selle aasta oktoobris jõudis Sputnik Eesti riigi avalik-õiguslike infoportaalide esikümnesse, kus liidrikohtadel on sellised internetikeskkonna uudisliidrid nagu postimees.ee, delfi.ee, ohtuleht.ee, äripäev.ee, linnaleht.ee ja teised.

Sputnik kontseptsioon tähendab eesrindlikku levitehnoloogiat, kõrget professionaalsust ja lugejatesõbralikkust, mis tagab Sputnikule kiire arengu ja auditooriumi võitmise kogu maailmas. Juhtmõte "Räägime sellest, millest teised vaikivad" kajastab täielikult Sputnik uudisressursside olemust, mille eesmärgiks on tuua lugejateni erinevaid seisukohti maailmas toimuvastest sündmustest.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia teabeesindustega kümnetes riikides. Sputnik koosseisu kuuluvad võrgulehed rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadio, mobiilirakendused ja esindatused sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles. 

Uudisteagentuur Sputnik alustas tööd globaalsel meediaturul 10. novembril 2014. Sputnik kajastab mitmepolaarset maailma, kus igal riigil on oma rahvuslikud huvid, kultuur, ajalugu ja traditsioonid.

Sputnik räägib sellest, millest teised vaikivad.

Agentuur on hõivanud unikaalse niši, edastades nii alternatiivset uudismaterjali kui ka raadiosaateid. Sputnik tervikuna on suunatud välisauditooriumile. Igas maailma suurimas pealinnas asuval agentuuri Sputnik toimetusel on oma koduleht ja nad edastavad raadiosaateid kohalikust raadiostuudiost.

Agentuuri ringhäälingu kogusaatemaht 30 maailma keeles ületas juba 2015. aastal 800 tundi ööpäevas ning saateid antakse eetrisse 130 maailma linnas 34 riigis.

Agentuuril on oma multimeedia pressikeskused, mis toodavad eksklusiivset materjali kodulehtedele ja annavad eetrisse raadiosaateid kohalikule kuulajaskonnale.

Ringhääling hakkab tööle vaid kaasaegsetes formaatides: FM sagedustel, digitaalformaatides DAB/DAB+ (Digital Radio Broadcasting), HD-Radio, samuti mobiiltelefonides ja Internetis.

Sputnik toodab oma multimeediamaterjali ja edastab seda abhaasi, araabia, armeenia, aserbaidžaani, dari, eesti (Sputnik Eesti: http://sputnik-news.ee/), gruusia, hiina, hindi, hispaania, inglise, jaapani, kasahhi, kirgiisi, krimmitatari, kurdi, läti, moldaavia, poola, portugali, prantsuse, puštu, saksa, serbia, soome, tadžiki, türgi, ukraina, usbeki ja vene keeles.

Kaubamärgi Sputnik all edastatakse ööpäevaringselt uudislinte inglise, hispaania, araabia ja hiina keeles. Uudiste pidevaks edastamiseks töötavad Washingtoni, Kairo, Pekingi ja Montevideo regionaaltoimetused 24/7 režiimil.

Fototeenistus Sputnik on fotokorrespondentide ülemaailmne võrgustik.

RUS: Российский Sputnik запутил вещание в Литве

Загрузка...

Сюжеты