tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa lennuvägi võttis Musta mere kontrolli alla

2. märtsil 2017 laiendas VF Mustamere laevastiku merelennuvägi oma tegevuse raadiust ning nüüd on võimeline patrullima Musta mere kogu ümbermõõtu.

2. märtsil võttis Venemaa lennuvägi Musta mere perimeetri kontrolli alla, teatas agentuurile RIA Novosti Mustamere laevastiku merelennuväe ülema asetäitja alampolkovnik Andrei Kogut. Mustamere laevastiku merelennuvägi patrullib Krimmi õhupiire ja poolsaare 200-miilist meremajandustsooni.

„Mustamere laevastiku merelennuvägi laiendas täna oma tegevuse operatiiv-taktikalist raadiust ja on võimeline patrullima Musta merd kogu perimeetris,“ ütles Kogut. 

Tema sõnul viiakse läbi õhupatrullimist nii üksik- kui ka paarisrivis. „Tänaseks võimaldab lahinguraadius läbi viia õhupatrulli mööda kogu Musta mere rannikut, see tähendab faktiliselt ümbermõõdult. Piloodid teevad regulaarselt trenni, sealhulgas relvastuse faktilise rakendamisega laevastiku polügoonil. Merelennuväe valvejõud on samuti püsivalmisolekus,“ märkis lendur.

2016. aastal moodustati Novofjodorovka lennubaasis Krimmis merelennuväe täislennupolk, mille relvastuses on mitmefunktsionaalsed hävitajad Su-30CM ja Su-24MR.

RUS: Боевая авиация России взяла под контроль Черное море

Загрузка...