tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Soomes peetakse F. Dostojevski loomingut siiani päevakohaseks

Kirjastus Siltala andis välja esseede kogumiku Dostojevski kohta. Raamatu kallal töötanud autorite seas on kuulsad soome kirjandusteadlased, muud teadlased, tõlkijad.

Fjodor Dostojevski on üks olulisimaid kirjanikke nii vene kui ka kogu lääne kirjanduse ajaloos. Tema tekstide mõju psühholoogiaromaani arengule ja inimese isiksuse kaasaegne mõistmine on arutlusest väljas, aga vaidlused Dostojevski enda isiksusest ei vaibu.

Kas oli ta prohvet või libaprohvet? Kes on Dostojevski tegelikult – apostel, kes kutsus üles kõige andestamisele või siis juudivastane ja marurahvuslane? Erinevalt paljudest muudest „vaieldamatutest“ klassikutest ei kaota Dostojevski oma päevakohasust. Miks? Sealhulgas otsivad vastust sellele küsimusele 14 autorit, kelle esseed said avaldatud kogumikus „Dostojevski – vaieldamatu ja vaieldav“, mille andis välja Siltala kirjastus.

Raamatu kallal töötanud autorite seas on kuulsad soome kirjandusteadlased, muud teadlased, tõlkijad: vene kirjanduse professor Pekka Pesonen, vene kirjanduse soome keelde tõlkija Kristina Rotkirch, kuulus soome näitleja ja vürst Mõškini rolli täitja Hannu-Pekka Björkman ja teised.

Raamat ilmub Pekki Pesoneni, Martti Anhava ja Tomi Huttuneni toimetusel. Viimane töötab vene kirjanduse ja kultuuri professorina Helsinki Ülikoolis.

RUS: В Финляндии творчество Ф.Достоевского считают до сих пор актуальным

Загрузка...

Сюжеты