tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Igor Gräzin: Seni, kuni ma olen elus, ma teen oma tööd

CV Keskuse värskes küsitluses tunnistas üle 92% vastanuist, et on haigena tööl käinud – enamasti on põhjused materiaalsed, kuid kümnendik küsitletuist leiab ka, et haigena koju jäädes jääks töö lihtsalt tegemata.

„Haigena tööl käivate töötajate arv on kahe aasta taguse küsitluse tulemustega võrreldes kasvanud,“ ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Olukord on veidi hirmutav, kuna haigena tööl käiv inimene seab ohtu nii enda kui ka oma kolleegide tervise, mis mõjutab negatiivselt ka ettevõtte igapäevatööd.“

Aga kas teie kunagi olete käinud tööl haigena ja kas olukorra saaks paremaks muuta haigushüvitise maksmine täismahus ja alates esimesest päevast?

Igor Gräzin, Riigikogu liige, Reformierakond:

— See ei muudaks olukorda kuidagi. Haigushüvitis ei puudu üldse asjasse. Mina, näiteks, käin tööl mitte hüvitise või hüvitise mittesaamise pärast, vaid sellepärast, et minu isiklikku tööd ei tee mitte keegi teine ära. Ma oskan endale ise määrata piisava koormuse ja oman piisavalt vastutustunnet selle eest ning kui mul on nakkushaigus, siis ma ei lähe suurde ruumi, vaid istun oma kabinetis ja kui ikkagi on võimalik, siis jään koju. Kuid põhimõte on selline, et mul ei ole tööd või et keegi selle kunagi minu eest ära teeb. Ma pean seda niikuinii ära tegema ja seni, kuni ma olen elus, ma teen oma tööd.

RUS: Игорь Грязин: у меня нет работы, которую за меня мог бы сделать кто-то другой

Загрузка...

Сюжеты