tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Monika Haukanõmm: Väga paljudes kohtades ei ole võimalik lihtsalt kodutööpäeva võtta

CV Keskuse värskes küsitluses tunnistas üle 92% vastanuist, et on haigena tööl käinud – enamasti on põhjused materiaalsed, kuid kümnendik küsitletuist leiab ka, et haigena koju jäädes jääks töö lihtsalt tegemata.

„Haigena tööl käivate töötajate arv on kahe aasta taguse küsitluse tulemustega võrreldes kasvanud,“ ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Olukord on veidi hirmutav, kuna haigena tööl käiv inimene seab ohtu nii enda kui ka oma kolleegide tervise, mis mõjutab negatiivselt ka ettevõtte igapäevatööd.“

Aga kas teie kunagi olete käinud tööl haigena ja kas olukorra saaks paremaks muuta haigushüvitise maksmine täismahus ja alates esimesest päevast?

Monika Haukanõmm, Riigikogu liige, Vabaerakond:

— Mul on õnnestunud nii, et ma ei ole pidanud haigelt tööl käia, kuna tööandjad, kõikides minu varasemates töökohtades olid väga mõistlikud. Oli alati võimalik kodus oma tööd teha, kui keegi tundis ennast haigena, ehk siis kasutada kaasaegseid vahendeid, mida meie tehnika tänapäeval võimaldab. Aga mida ma pean oluliseks küll, on see, et väga paljudes kohtades ei ole võimalik lihtsalt kodutööpäeva võtta. Näiteks on selline olukord kaubanduses, panganduses ja eriti teenindussektoris. Olen sellel seisukohal, et tegelikult peab olema juba alates teisest päevast ja täismahus võimalik saada haigushüvitist, et vältida just majanduslikel põhjusel haigena tööl käimist. Sest paljudes olukordades ei ole võimalik inimestel isegi kolme tööpäeva kaotada.

RUS: Моника Хауканымм: люди не должны ходить на работу больными из-за боязни потерять в деньгах

Загрузка...

Сюжеты