tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Oliver Liidemann: Hinnetest võiks pooltes ainetes loobuda

Tartu koolijuhid otsustasid hiljuti toimunud kevadseminaril, et lõpetavad põhikooli klassides hinnete panemise loovainetes ehk muusikas, kunstis, tööõpetuses ja kehalises kasvatuses. Enamik Tartu koole läheb uuele süsteemile üle juba tuleval sügisel.

Aga kuidas teile tundub, kas on õige otsus loobuda hinnete panemisest loovainetes ja võib-olla tuleks mõelda hinnetest loobumisele ka teistes ainetes?

Oliver Liidemann – Viimsi abivallavanem:

Mis puudutab loovaineid, siis see süsteem, kus hinnet ei panda, võib olla isegi õiglasem kui hindeline. Minu meelest loovtöid on väga raske hinnata. Iga töö peab olema individuaalselt hinnatud, sest igaühel on erinevad võimed, näiteks kunstis. Keegi on väga andekas joonistamises ja oskab erinevates tehnikates oma maalinguid teha, kuid kui keegi teine kunstis nii hea ei ole, siis see ei tähenda, et ka hinne peab halvem olema. Kui inimene annab ennast parima, siis ta on head hinnet väärt. Tegelikult mulle tundub, et võiks hinded kaotada pooltes ainetes ja selle asemel võtta kasutusele süsteemi, mida tihti ülikoolides võib kohata, kas sooritatud või mitte. Aga hinde võib jätta nende ainete jaoks, kus neid on tõesti vaja, näiteks reaalainetes nagu matemaatika.

RUS: Оливер Лийдеманн: школьные оценки можно было бы оставить только для реальных предметов

Загрузка...

Сюжеты