tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Aleksandr Djukov: ametlik Euroopa Liit ei leina muidugi hukkunud halbu venelasi

Fondi „Ajalooline mälu” juht Aleksandr Djukov seletas põhjusi, miks peale terroriakti Peterburis ei korralda Euroopa Liidu liikmesriikide võimud oma riikide pealinnades Venemaaga solidaarsuse massiaktsioone.

Kuulus Venemaa ajaloolane ja õiguskaitsja, fondi „Ajalooline mälu“ juht kutsus üles mitte hellitama lootust nende tunnete siiruse puhul, mida väljendavad Euroopa Liidu riikide ametlikud esindajad seoses terroriaktiga Peterburi metroos.

„Mind paneb heldima meelepaha Peterburi terroriaktis hukkunute mälestamiseks mitte valgustatud Brandenburgi värava üle. Ah, tunneme kaasa terroriaktide ohvritele Euroopas, aga nemad meile – mitte. Kas te tõesti mõtlete, et Euroopa võimud hakkavad hukkunud venelasi leinama?“ küsib ta enda Facebooki lehel.

Ekspert konstateerib, et „Venemaa roll on ammu kindlaks määratud – see on vaenulik Muulane, kelle arvelt koondub EL“.

„Venelased jagunevad Euroopa eliidi silmis headeks (kel on radikaalselt Putini-vastased vaated) ja halbadeks (kõik ülejäänud). Ning mõistagi ei tunne keegi kurbust halbade venelaste surma pärast,“ kirjutas Djukov.

„Võimaliku kaasatundmise maksimum on diplomaatide ja valitsuste juhtide protokollilised kaastundeavaldused, mida lausutakse vaid seepärast, et teisiti ei saa,“ võttis ta asja kokku.

Meenutagem, et 3. aprillil umbes kella 14.40 ajal toimus lõhkekeha plahvatus metroorongi vagunis metroojaamade „Tehnoloogiainstituut“ ja „Sennaja väljak“ vahel. Viimastel andmetel hukkus kohapeal 11 inimest, veel kolm surid eluohtlike  traumade tagajärjel mõne aja pärast. Peterburi haiglatesse jääb 49 vigastatut, teatas ajakirjanikele VFi tervishoiuminister Veronika Skvortsova teisipäeval.

RUS: Александр Дюков: официальная Европа о смерти плохих русских, разумеется, не грустит

Загрузка...

Сюжеты