tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Eesti arhitektid otsustasid teha elektriliinist kunstiteose

Arhitektuuribüroo Part projekteeris puust elektriliinide mastid, mis muudavad kõrgepingeliinide harjumuspärast metallmastidega maastikku algul Eestis, aga seejärel kõikjal.

BaltNews.ee’le teatati arhitektuuribüroost, et uue projekti esimesed tööeskiisid esitati hiljutisel disaini ja arhitektuuri näitusel Eestis jaanuaris ja need tekitasid furoori. Mastid kujutavad endast 45-meetrisi plekiga kaetud puukonstruktsioone. Sellised mastid on võimelised võtma kõige imelisemat vormi ja looma kordumatu ilme, mis võib köita turistide tähelepanu ja saada hinnaliseks kultuuriobjektiks. Eriti hästi sobivad sellised puumastid soomaastikele, mis on väga levinud Eestis ja Põhja-Euroopas.

Projektist huvitus Eesti elektrivõrgu monopolist kontsern Elering, mis kinnitas esimese sellelaadse masti ehitamist hiljemalt aastal 2020. BaltNews.ee’le arhitektuuribüroost ei vastatud, millest on tingitud niisugune viivitus plaanist selle elluviimiseni, aga samas teatati, et arhitektid plaanivad külastada Norrat, kus mitmemeetrisi puust konstruktsioone kasutatakse aktiivselt kõrgmäestiku tingimustes ning nende konstruktiivsete iseärasustega tasub lähemalt tutvuda.

Meenutagem, et arhitektuuribüroo Part ei ole uustulnuk. Nende arvel on mitu huvitavat projekti: installatsioonid soolalao ees Tallinnas, puust lava Harjumäel, eksponaadid MTÜ Kultuurikatla ümber. BaltNews.ee soovib Eesti arhitektidele-uuendajatele edu.

RUS: Эстонские архитекторы решили сделать ЛЭП произведением искусства

Загрузка...

Сюжеты