«Aga vaat Venemaal»: kunstnikud maalivad aktiivselt Krimmi silda

Krimmi silla ehitusplats on saanud Venemaa kunstnikele atraktiivseks juba projekti elluviimise esimestest päevadest. Silda maalitakse aktiivselt vaateplatsidelt Kertšis ja Tamanis, kust avanevad panoraamvaated Kertši väinal toimuvatele töödele.

Möödunud puhkepäevadel viis läbi Krimmi kunstnike grupp maalimissessiooni vabas õhus ehitusplatsil üle Kertši väina silla. Venemaa Kunstnike esindajad Kertšist, Simferopolist ja Jaltast tegid tööd etüüdide ja eskiiside sarja kallal tulevaste lõuendite jaoks. Plaanitakse, et autorid esitlevad oma mastaapsele ehitusele pühendatud maale rändnäitusel. See toimub Krimmi erinevates linnades ning see sätitakse sillal liikluse avamiseks.

„Meie loominguline brigaad töötab sillaehitajate kõrval. Meie jaoks on see ainulaadne võimalus selle suure projektiga kokku puutuda. Me ei dokumenteeri ehitust õliga lõuendile. Iga töö on kompleks isiklikke tundeid ja muljeid, mida lõuendile kantakse. Aga muljed on grandioossed: igal pool on palju tööd, palju liikumist. Tahaks edastada seda liikumist, kui kaks kallast saavad teineteisele aina lähemale,“ rääkis ajakirjanikele kunstnik Viktor Štšasnik.

Enne maalimissessiooni suhtlesid kunstnikud töötajatega ja vaatasid üle 19 km pikkuse silla ehitusplatsi. Nad nägid, kuidas maismaal ja akvatooriumis sukelduvad vaiad, kujunevad välja silla sambad, toimub sildeehitiste montaaž, aga Kertšipoolsel kaldal toimub laevasõidu kaarehitiste kokkupanek tehaseelementidest.

Krimmi silla ehitusplats sai Venemaa kunstnikele atraktiivseks juba projekti elluviimise esimestest päevadest. Silda maalitakse aktiivselt vaateplatsidelt Kertšis ja Tamanis, kust avanevad panoraamvaated Kertši väinal toimuvatele töödele. Mõned etüüditööd on juba esitatud Ida-Krimmi Ajalookultuuri Muusemi-looduskaitseala ekspositsioonis.

„Me tuleme tagasi unustatud tööstusmaastikupildi teema juurde. See on suurepärane võimalus proovida oma jõude, saada toimuvas kaasosaliseks, eriti kui kõne all on mastaapne ehitus. Me püüame kaasata sellesse protsessi mitte üksnes poolsaare kunstnikke, vaid maalikunstnikke ja graafikuid ka muudest Venemaa regioonidest. Ühisjõududega plaanime luua näituse, mis, loodan, kujuneb huvitavaks pealtvaatajate laiale ringile,“ ütles Krimmi silla ehitusplatsil maalimissessiooni algataja, Krimmi teeneline kultuuritöötaja Sergei Puškarjov.

RUS: «А вот в России…»: художники активно пишут Крымский мост