«Nõukogude eestlased»: vanemleitnant Johannes Tamm. Medal «Vapruse eest». Juuli 1941

Juulis 1941 sooritas Punaarmee vanemleitnant Johannes Tamm lahingukangelasteo, mille eest esitati ta autasustamiseks medaliga „Vapruse eest“.

Eesti Sõjaväe nooremohvitser Johannes Tamm, Mäetaguse vallas (Virumaa) sündinu kutsuti Punaarmee ridadesse septembris 1940. Ta kohtas Suurt Isamaasõda vanemleitnandi auastmes.

Vaat kuidas kirjutati tema kangelasteost lahinguautasu esildises (originaaldokumendi tekst):

„Juulis 1941 juhtis vanemleitnant Tamm laskurrühma, kelle ülesandeks oli hõivata Dubrovka küla Porhhovi lähistel. Seltsimees Tamm juhtis rühma vaenlase tulepunkti hõivamisel oskuslikult ning kaasas võitlejaid endaga oma isikliku eeskuju, mehisuse ja vaprusega, mille tulemusel hõivati nii tulepunkt kui seejärel ka Dubrovka küla. Sel operatsioonil sai vanemleitnant Tamm haavata paremasse reide ja paremasse kätte, aga ei lubanud end tagalasse evakueerida, ning alles pärast seda, kui küla vaenlasest täielikult puhastati ja tema juhitud üksus kinnitus tugevalt hõivatud positsioonidel, suunati ta meditsiinipunkti.   

Praegusel ajal täidab seltsimees Tamm talle usaldatud asja kohusetundlikult, õigeaegselt ja tähtajaks. Ta on valitsuse autasu väärt.“

BaltNews.ee esitleb lugejatele materjalide sarja üldnimega „Nõukogude eestlased“ 9. mai võidupüha 72. aastapäeva lävel. Need on Punaarmee Eesti sõjaväelaste lahingukangelastegude lood, mis avastati saidilt „Rahva kangelastegu“.

RUS: «Советские эстонцы»: ст. лейтенант Иоханнес Тамм. Медаль «За отвагу». Июль 1941 года